úterý 12. listopadu 2019 Benedikt

Znojemsko a Břeclavsko zasáhnou příští týden čtyři výluky

Ze Znojma příští týden nepojedou vlaky do Grešlového Mýta a ani druhým směrem do Hrušovan nad Jevišovkou. Výluka se dotkne také trati z Břeclavi do Mikulova a také z Moravského Krumlova do Moravských Bránic kvůli opravám tratí, vyplývá z informací, které rozeslala společnost Kordis JMK.

Nejdéle bude trvat výluka mezi stanicemi Znojmo a Hrušovany nad Jevišovkou-Šanov. Začne ve středu 6. listopadu a potrvá až do neděle 17. listopadu. Autobusy pojedou podle výlukového jízdního řádu a budou mít ze Znojma dřívější odjezd proti vlakům a pozdější příjezd do Hrušovan. Nebudou ani zajištěné přípoje na autobusy na znojemském nádraží.

Ostatní výluky budou kratší. Ze Znojma směrem na Okříšky se nebude jezdit v pondělí a v úterý. Zatímco v pondělí budou autobusy jezdit pouze ze Znojma do Šumné, v úterý až do Grešlového Mýta. Výluka se týká pouze vlaků v čase zhruba mezi 7:30 a 14:00. Vždy pojedou dvě autobusové linky. Zatímco linka A bude zrychlená a ze Znojma pojede přímo do Citonic a dále do Šumné a Grešlového Mýta, linka B pojede jako přípojná mezi Citonicemi a Olbramkostelem.

Také pouze v pondělí a v úterý nepojedou vlaky z Břeclavi do Mikulova, a to od 7:20 do 13:20. Pojedou dvě autobusové linky v různých časových polohách, jedna zajistí návaznost na přestupy v Břeclavi, druhá v Mikulově. Nebudou však zajištěné přípoje na autobus ve stanici ve Valticích.

Výluka mezi Moravskými Bránicemi a Moravským Krumlovem potrvá od pondělí do čtvrtka v čase od 7:30 do 15:15. I v tomto případě pojede více autobusových linek. Některé obslouží i Ivančice, Bohutice a některé pojedou až do Brna.

 

Autoři | Foto ČD

Štítky ČR, železnice, Jihomoravský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.