pondělí 26. července 2021 Anna

Dálnici D2 dnes zablokovaly dvě nehody kamionů. Dopravu ohrožovali i řidiči, kteří si chtěli nehodu natočit

Dvě nehody kamionů dnes zcela zablokovaly dálnici D2. Při první se těžce zranil jeden z řidičů, hasiči ho museli vyprošťovat z kabiny. Po nehodě se začaly tvořit dlouhé kolony a policisté dálnici ve směru na Brno uzavřeli a odkláněli dopravu sjezdem u Hustopečí. Před polednem pak došlo na konci kolony na D2 k další hromadné nehodě šesti kamionů.

Štěstí v neštěstí

Při první nehodě zafungovala i náhoda. Okolo nehody totiž zrovna pojížděli policejní instruktoři, kteří směřovali na výcvik. „Okamžitě jsme zastavili a udělali bezpečnostní opatření v rámci provozu. Vylezli jsme po žebříku k zaklíněnému řidiči a provedli základní kontrolu jeho stavu. Zavolali jsme na linku 155 přes Aplikaci Záchranka a dál jsme fungovali v součinnosti s ostatními složkami IZS,“ popsal událost policista Martin Zádrap.

VIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidiče

Statisíce shlédnutí získalo během krátké doby video, na kterém němečtí policisté „školí“ českého a maďarského řidiče. Důvodem je jejich chování, které by v našich končinách bylo považováno za neetické a u našich západních sousedů za nezákonné....

Na vyslali záchranáři vrtulník a inspektora provozu. Mladý muž byl v kabině zaklíněný, hasiči jej vyprošťovali skoro hodinu. „Pacient byl při vědomí, naši zdravotníci po celou dobu kontrolovali jeho životní funkce. Po vyproštění jsme mladého muže zaléčili a zafixovali do vakuové matrace. S poraněními středně těžkého charakteru jsme jej letecky transportovali do Traumacentra Fakultní nemocnice v Brně – Bohunicích," uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Při druhé nehodě se lehce zranili dva lidé, naštěstí nebylo potřeba nikoho vyprošťovat.

Řidiči, kteří zpomalují, aby si událost natočili, ohrožují sebe i ostatní

Při dnešních incidentech však bezpečnostní složky zaznamenaly i nemilý fenomén, se kterým se na silnicích setkávají. „Součinnost všech složek byla klíčová, tohle fungovalo, jak mělo. Ale měl bych velkou prosbu. Někteří řidiči, kteří jeli v protisměru, zastavovali a natáčeli si nás. Způsobovalo to kolizní situace, bylo to opravdu nebezpečné. Chtěl bych požádat o větší ohleduplnost, nebyl to jednoduchý zákrok, potřebovali jsme se soustředit na pomoc pacientovi a ne na to, abychom zabránili dalším případným zraněním,“ vyzval inspektor provozu Lukáš Dvořáček.

Foto ZZS JMK

Štítky nehoda, kamiony, d2, kolona, zzs jmk, hzs jmk, policisté

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.