čtvrtek 14. listopadu 2019 Sáva

Ode dneška začnou stavební práce. na D1 u Brna. Potrvají až do listopadu a předpokládají se komplikace v dopravě

Omezení na dálnici D1 čekají od dnešního večera řidiče mezi 189. a 194. kilometrem v Brně. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) tam postupně opraví vozovku v obou jízdních pásech. Práce potrvají až do listopadu, uvedl v tiskové zprávě mluvčí ŘSD Jan Studecký. Vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z nejvytíženějších úseků dálnice, mohou řidiči očekávat zdržení každý den, obzvláště ve špičkách

Od dnešního večera až do nedělního odpoledne se bude jezdit na Prahu pouze jedním pruhem. Stejně bude provoz omezen ještě v noci na pondělí kvůli instalaci dopravního značení. Směrem na Vyškov se pojede jedním pruhem od sobotních 20:00 do pondělních 6:00. Od pondělního rána až do 16. června se bude jezdit v první etapě oprav v každém směru ve dvou zúžených pruzích s rychlostním omezením na 80 kilometrů za hodinu.

Kromě vozovky opraví silničáři i některé části mostů a odvodnění a obnoví bezpečnostní prvky.

Jedná se o poslední neopravený úsek D1 mezi 182. a 230. kilometrem, na nichž silničáři pracovali postupně od roku 2013. Součástí nyní opravovaného úseku jsou i dva exity, a to Brno-západ a Brno-centrum.

 

Autoři | Foto ilustrační foto, Dominik Svoboda

Štítky rekonstrukce, D1, stavební práce

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.