Počasí dnes13 °C, zítra13 °C
Pátek 31. března 2023  |  Svátek má Kvido

Z brněnské kašny zmizela zimní výzdoba. Vločky otrhali vandalové

Se zimní výzdobou kašny u Janáčkova divadla se museli v lehkém předstihu rozloučit lidé v Brně. Bílé vločky, které byly v nočních hodinách nasvícené do duhových barev, totiž zničili vandalové. Ozdobné řetězy rozlámali.

Velké bílé vločky zavěsilo Brno na světelnou fontánu v centru města s počátkem adventního času. Atrakce, která se stala jedním z cílů vánočních turistů, ale neustála nátlak vandalů. Zbytky zimních ornamentů sundali z kašny pracovníci Veřejné zeleně města Brna v pondělí poté, co se na vločkách vyřádili neznámí pachatelé.

Vandalové měli řetězy vloček rozlámat. „Při činu jsme ale nikoho nepřistihli a na místě nejsou kamery. Vločky jsme proto sundali. K jejich odstranění by v nejbližší době došlo i bez vandalismu, jelikož se vánoční výzdoba momentálně uklízí všude,“ řekla Drbně Kateřina Novotná, která má ve Veřejné zeleni města Brna na starosti vodní prvky.

Do zimního se fontána u Janáčkova divadla oblékla 25. listopadu 2022, kdy se stala součástí vizuálního stylu loňských Brněnských Vánoc. Vločky zářily ve večerních a nočních hodinách podobnými duhovými odstíny jako vzrostlý vánoční strom na náměstí Svobody. 


Bílé vločky v noci osvětlovala barevná fontána.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Veřejná zeleň města Brna

Štítky vánoce, kultura, výzdoba, vandalismus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.