čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Aqualand Moravia v sobotu slaví 9 let od otevření, vystoupí účastníci první řady SuperStar

PR článek

Aqualand Moravia slaví tuto sobotu 9 let od doby, co přivítal první návštěvníky. V plánu je oslava, kde nebude ticho. Tématem letošního léta je totiž hudba. A tak i na své narozeniny jihomoravský aquapark pozval účastníky první řady hudební soutěže SuperStar. Ta běžela v televizi přesně před 18 lety. Na jednom pódiu tak vystoupí třeba Šárka Vaňková, Sámer Issa či například Martina Balogová. Tím program oslavy nekončí. Na co se mohou děti i dospělí dále těšit?

V sobotu si návštěvníci Aqualandu Moravia užijí nejen atrakce a koupání, ale také hudební vystoupení několika interpretů. Aquapark totiž slaví 9. narozeniny. „Naše narozeniny každý rok slavíme s návštěvníky poutavým programem, a i letos tomu nebude jinak. Vystoupí účastníci první řady televizní soutěže SuperStar, která běžela na obrazovkách před osmnácti lety. Vystoupí také kapela Pekař a těšit se lze i na pokračování naší letní soutěže pro začínající interprety,“ zve na poutavý víkendový program marketingový manažer Aqualandu Moravia Tomáš Svoboda

Hudební vystoupení doplní i další poutavý program – děti se mohou těšit na speciální soutěže či oblíbenou pěnovou párty. A i dospěláci si přijdou během animačních programů na své – zacvičí si i zatančí ve vodě. Program startuje v 9:00 hodin, kdy se otevírá i aquapark. Vstupné si lze koupit za ještě výhodnější cenu online, a to za 899 korun. Dětská vstupenka vyjde na 549 korun. 

Polovina letní sezóny je pryč.  Jak se povedla?

Aqualand Moravia má za sebou polovinu prázdnin. Počasí je zatím poměrně proměnlivé a došlo i na chladné dny kolem 20 stupňů, nicméně červenec s sebou přinesl též tropické dny. „Věříme, že bude po zbytek prázdnin teplo, protože počasí má samozřejmě vliv na naši návštěvnost. Co se čísel týče, zatím lze červenec tohoto roku srovnat s loňskou rekordní sezónou, zůstává za ní jen těšně, v řádu jednotek procent,“ konstatuje ředitel Aqualandu Moravia Petr Pavlacký. Nejvyšší zájem je podle něj o atrakce v novém letním areálu – vodní horskou dráhu High Five, klidnou řeku Lazy River a Dětský vodní hrad. Táhne ale také novinka letošního léta – Nafouknutý svět hned s 10 atrakcemi na jednom místě.

Co se týče počasí, aktuálně jsme přišli s nabídkou takzvaného Mráčku. To je vstupenka, která má speciálně nižší cenu na den, kdy hlásí horší počasí. A protože je tato varianta mezi návštěvníky oblíbená, budeme Mráček nabízet i během srpna,“ dodává Pavlacký. Nejvýhodnější vstup do aquaparku si lze pořídit přes e-shop online. „Za téměř poloviční cenu může mít návštěvník vstupenku v momentě, kdy se rozhodně ještě v aquaparku při odchodu, že se dané léto ještě jednou vrátí,“ doplňuje Tomáš Svoboda. 

Vrátili se zahraniční návštěvníci, vzrostl počet návštěvníků z Čech

Aquapark registruje výrazný nárůst počtu návštěvníků z Čech, především pak z Prahy.  „Podstatné pro nás je také fakt, že se po dvou letech pandemie ve velkém vrátily dvě skupiny zahraničních návštěvníků – ze Slovenska a Rakouska. Dále převažují jednodenní výlety, data nejen z našeho hotelu ale ukazují, že jižní Morava a oblast Pálavy je častým cílem turistů na prodloužené víkendy, ale také celotýdenní pobyty,“ říká Petr Pavlacký.

O tom svědčí též obsazenost hotelu Aqualand Inn, který je hned vedle. „Červenec byl takřka plně obsazen, na srpen už máme nyní prodáno 70 procent kapacity. Hosté si pobyt spojují s trávením času v aquaparku, ale jezdí i na další výlety po okolí. Většinou zůstávají dva až tři dny,“ říká jednatelka hotelu Aqualand Inn Petra Hodorovská. Hosté si mohou v hotelu půjčit také elektrokola, jelikož zájem o cyklistiku na jižní Moravě je enormní. Do aquaparku míří desítky cyklistů denně, i proto pro ně jsou k dispozici stojany na kola, též skříňka s nářadím pro případné drobné opravy. 

Superhrdina je oblíbený, aquapark bude nabírat další lidi, kteří budou s návštěvníky jezdit na tobogánech 

Zájem je o animační programy, též o doplňkovou službu Superhrdina, který hlídá děti a jezdí s nimi na tobogánech. „Zájem o službu Mr. nebo Ms. Slider je větší, než jsme čekali. Během teplých dnů máme na směně tři Superhrdiny. Službu navíc nevyužívají jen děti, ale i dospělí, kteří nemají na tobogány doprovod, protože ten druhý se třeba bojí. Mezi zákazníky jsme měli i paní, které bylo 70 let,“ popisuje marketingový manažer Tomáš Svoboda. Aquapark aktuálně zaměstnává na tuto pozici 8 lidí, bude však pravděpodobně díky velkému zájmu pozice rozšiřovat. 

Harmonogram oslav 6. srpna 2022

11:00 Šárka Vaňková

11:30 Martina Balogová

12:30 Pekař

13:45 Petra Lstibůrková

14:30 Sámer Issa

15:30 Julian Záhorovský

17:00 Petr Poláček 

18:00 2. kolo hudební soutěže - Lucie Dobrovodská & Dobro, Leona Skácelová a kapela ECHO 

Ohodnoť článek

Štítky Aqualand, Moravia, Rekreace, Relaxace, Vystoupení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.