úterý 16. srpna 2022 Jáchym

Policie dnes na 950 místech po celé ČR měří rychlost

Policisté budou dnes na zhruba 950 místech po celé republice kontrolovat, jestli řidiči dodržují povolenou rychlost. Bezpečnostní akce s názvem Speed Marathon se koná v Česku posedmé a stejně jako v předchozích letech místa, kde se bude rychlost na silnicích měřit, vybírala spolu s policií veřejnost. Při loňské akci hlídky zkontrolovaly téměř 6000 řidičů a zjistily 2747 přestupků.

Akce má podle policie především pomoci snížit dopravní nehodovost a zvýšit bezpečnost a plynulost na pozemních komunikacích. "I z tohoto důvodů o akci předem informujeme. Cílem není odhalit co nejvíce přestupků, ale upozornit na rizika, která s sebou nedodržování rychlosti přináší a má za následek každoročně tisíce dopravních nehod a desítky zmařených lidských životů," uvedla na webu mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová.

Letos lidé podle ní nejčastěji hlasovali pro měření rychlosti v obcích Nymburk, Ústí nad Orlicí, Dolní Dobrouč na Orlickoústecku, Budiměřice a Netřebice na Nymbursku a Kopidlno na Jičínsku.

Právě nepřiměřená rychlost patří spolu s nesprávným způsobem jízdy k nejčastějším příčinami nehod řidičů aut. Loni byl nesprávný způsob jízdy podle policie důvodem 67 procent nehod, při nichž zemřelo 165 lidí. Nepřiměřená rychlost se sice podílela na menším počtu nehod, jejich následky byly ale tragičtější, vyžádaly si 174 obětí, uvádí policisté ve svých statistikách.

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Luboš Vrabec

Štítky ČR, policie, automobilová, Měření

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Bohuslav Rosendorf

Rakušan prošustroval miliardy a teď to tahá českým řidičům z kapes .

pondělí, 25. dubna 2022, 19:21

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.