úterý 28. září 2021 Václav

Emil Open 2021 skončily, podpora putuje i do Tokia

Brno má za sebou jubilejní 10. ročník Emil Open. Dorazilo 700 sportovců ze 13 zemí. Všichni poměřili své síly v pěti letních sportech. První den poslali také společnou podporu paralympionikům do Tokia. Příští rok se hry odehrají ve dnech 22. a 26. června 2022. Handicapovaní sportovci dnes poslali srdíčkové pozdravy ze všech brněnských sportovišť. Tímto gestem vyjádřili podporu obcím, jenž zasáhlo tornádo. 

Brněnská sportoviště opět přivítala mladé handicapované sportovce, a to díky Emil Open. „Máme radost, že jsme se všichni setkali v Brně a že se nám už letos podařilo uskutečnit plnohodnotné hry, které pomáhají mladým lidem se zdravotním postižením sportovat,“ řekl prezident Emil Open Pavel Zbožínek. Do Brna díky hrám přijelo přes 700 účastníků ze 13 zemí. 

Společně hned první den na náměstí Svobody podpořili obřím potleskem české paralympioniky. Akci tradičně podpořil například moderátor a herec Jan Kraus, pod jehož taktovkou se odehrála i show Z očí do očí s Janem Krausem. 

Děkujeme všem partnerům na za podporu, bez nich by to nešlo. 11. ročník Emil Open připadá na 22. a 26. června 2022,“ uzavřel Zbožínek. Emil Open jsou otevřené pro handicapovanou mládež ve věku 10 až 26 let. 

Emil Open významně podporuje město Brno a Jihomoravský kraj. Kromě toho hry finančně podpořilo dalších devět krajů České republiky. Generálním partnerem Emil Open 2021 byly Teplárny Brno. Na akci se rovněž podílelo desítky dobrovolníků, a to především z Masarykovy univerzity, která je též dlouholetým partnerem události. Mezi partnery se řadí též České hnutí speciálních olympiád, Liga vozíčkářů či Adapted. 

Ohodnoť článek

Tisková zpráva

Štítky Emil open, hendikepovaní, Brno, soutěž

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.