pondělí 12. dubna 2021 Julius

Na jižní Moravě jsou nová očkovací centra, otevřela v Hustopečích a Břeclavi

Na jižní Moravě se otevřela další očkovací centra. Zájemci o vakcínu proti nemoci covid-19 se nově můžou hlásit ve střediscích v Hustopečích na Břeclavsku a v Břeclavi, která doplnila centra v Hodoníně, Kyjově a Znojmě, kde se očkuje od minulého týdne.

V Břeclavi vzniklo očkovací centrum v Domě školství, na starost jej má místní Nemocnice Břeclav. Naopak v hustopečském středisku, jenž vzniklo v místním společenském domě, očkují zájemce vakcínou Pfizer pracovníci z Fakultní nemocnice u Svaté Anny v Brně (FNUSA). Denně naočkují zhruba 200 lidí. 

V Hustopečích bude očkovat jeden z našich mobilních očkovacích týmů, druhý ještě stále jezdí očkovat do domovů pro seniory v Jihomoravském kraji, naočkovali již klienty z poloviny těchto zařízení. V Hustopečích to v závislosti na množství vakcíny zatím vypadá na 200 očkovaných denně, kapacitu jsme však schopni navýšit až na 1000 denně,“ řekl ředitel FNUSA Vlastimil Vajdák.

Podle hustopečské starostky Hany Potměšilové (nestr.) je dobře, že se podobná místa otevírají i v menších jihomoravských městech. „ Denně komunikuji se starosty v rámci mikroregionu, spádovost je obrovská, kolem Hustopečí je zhruba 37 tisíc obyvatel. Máme hodně ohlasů od občanů, jsou velmi rádi, že nemusí nikam daleko jezdit,“ sdělila starostka 

Na jižní Moravě funguje pět center. Šesté se nachází v Brně na brněnském výstavišti, o které se starají zdravotníci z bohunické Fakultní nemocnice. Podle plánů Jihomoravského kraje, který chce do konce srpna naočkovat proti covidu zhruba 70 procent zdejší populace, se chystají otevřít ještě centra ve Vyškově a Blansku. Strategie kraje dále počítá s tím, že se zapojí kromě očkovacích center také praktičtí lékaři, mobilní týmy nemocnic nebo neziskovky. 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto FNUSA

Štítky Covid, FNUSA, Hustopeče, Břeclav, JMK, Očkování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.