pondělí 12. dubna 2021 Julius

Brno-střed rozdává lidem zdarma roušky, Znojmo respirátory

Přijďte si na úřad pro roušky, volá radnice Brno-střed. Pro lidi, kteří mají městské v části trvalý pobyt, připravili balíčky s chirurgickými rouškami. Celkem deset kusů ústenek je zájemcům bezplatně k dipozici přímo na úřadě. Zdravotnické potřeby předá lidem také Znojmo. Pro každého místního má balení pěti respirátorů, k nimž dostanou senioři starší 60 let jako bonus dezinfekci.

Radnice části Brno-střed chce balíčky se zdravotnickými potřebami pomoci lidem, kteří si nestihli nebo nemohli včas pořídit potřebné chirurgické roušky. Stále je možné tyto roušky využívat na některých místech, například venku či v práci. V prvních dnech rozdá úřad 30 tisíc roušek. Pokud bude o ochranné masky větší zájem, přikoupí se další.

Balíčky jsou k vyzvednutí na vrátnici Úřadu městské části Brno-střed na Dominikánské 2 již od včera každý den i o víkendu, vždy od 8.00 do 18.00 hodin. V pracovní dny je možné si je vyzvednout i na vrátnici další z budov radnice na Měnínské 4, také vždy od 8.00 do 18.00 hodin,“ řekla mluvčí radnice Brno-střed Kateřina Dobešová

Znojmo rozdá respirátory

Zkrátka nepřijdou ani lidé ve Znojmě, pro něž místní radnice sehnala celkem pět kusů respirátorů. Respirátory pořídí město od znojemské firmy Daros. Nakoupí se celkem 170 tisíc respirátorů třídy FFP2 s evropskou certifikací za 10,90 korun za kus.

Situace je vážná, počet nakažených roste a dostat se z toho můžeme jen společnými silami. S ohledem na ochranu zdraví obyvatel a povinnost nošení respirátorů jsme zajistili nákup respirátorů pro všechny občany Znojma. Každý obyvatel starší 2 let dostane od města bezplatně 5 respirátorů třídy FFP2,“ uvedl znojemský starosta Jakub Malačka (ČSSD).

Výdej respirátorů bude probíhat od úterý 2. března do neděle 14. března vždy od 8:00 do 17:00 hodin s tím, že čas 8:00 – 11:00 je vyhrazen pro seniory 60+. Vydávat se bude na zimním stadionu. Výdejní místa tu budou celkem 4.  Pro vyzvednutí je nutné mít s sebou občanský průkaz. Respirátory lze vyzvednout i pro další osoby z rodiny nebo blízké, a to po předložení jejich dokladu,“ sdělila mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Archiv Drbna

Štítky Roušky, Brno, Znojmo, Respirátor

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.