středa 1. prosince 2021 Iva

Na Hodonínsku a Blanensku mohou silnice namrzat, varují silničáři

Silnice na jihu Moravy mohou na Hodonínsku a Blanensku namrzat, i v ostatních částech kraje ale silničáři řidiče vybízejí k opatrnosti. Vyplývá to z údajů na webu Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje. Pro kraj platí výstraha meteorologů před silnou ledovkou.

Po mírném nočním sněžení je podle silničářů v Brně a na Brněnsku v polohách nad 400 metrů nad mořem na silnici vrstva sněhu krytá posypem. Na Blanensku a Hodonínsku varují před námrazou, silnice tam jsou mokré po chemickém posypu a jsou sjízdné se zvýšenou opatrností.

Holé a sjízdné bez omezení jsou tak dálnice v kraji s výjimkou úseku D1 mezi Rousínovem a Ivanovicemi na Hané, kde padal kolem 7:30 mrznoucí déšť a byla snížená viditelnost.

Na většině území jižní Moravy dnes ráno mrholilo a teploty se držely kolem tří stupňů pod nulou. Podle předpovědi meteorologů pro dnešní den by na většině území mělo pršet v průběhu celého dne, déšť může být i mrznoucí nebo zmrzlý, večer může na severu kraje i sněžit. Nejvyšší denní teploty vystoupí na minus jeden až dva stupně nad nulou, na jihu a jihovýchodě kraje až ke čtyřem stupňům Celsia. Varování před ledovkou platí až do pondělního rána.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky ČR, počasí, silnice, sjízdnost, Jihomoravský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.