Čt 13. 8. 2026Alena
Zdraví

Přijďte a dostanete stovky tisíc korun na novou ordinaci, láká Znojmo praktické lékaře

Michal Šťastný1 minuta čtení7. 12. 2021, 17:00
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: Praha 6, reservatic.com

Znojmo se potýká s nedostatkem praktických a dětských lékařů a hledá způsob, jak je do města přilákat. Vedení jihomoravského města proto napadlo, že od příštího roku spustí dotační program na podporu vzniku a vybudování nových ordinací. Dotaci činí až 750 tisíc korun.

Lékařů je ve Znojmě již dlouhodobě nedostatek a v budoucnu může nastat další problém způsobený odchodem do důchodu některých stávajících lékařů. Chceme proto motivovat nové lékaře a podpořit je, aby si otevřeli ordinaci právě u nás. Prvotně se zaměříme na primární péči, tedy praktické lékaře pro dospělé, ale i děti a dorost. Následně bychom chtěli dotaci rozšířit i na další, již specializované lékařské obory, jako jsou například zubaři,“ vysvětluje starosta města Znojma Jakub Malačka (za ČSSD).

Praktičtí lékaři chybí ve více městech a obcích České republiky. O dotaci ve Znojmě mají možnost žádat pouze lékaři, kteří získali oprávnění k poskytování zdravotních služeb. Výše dotace činí 50 tisíc až 750 tisíc korun. Výhodou je, že spoluúčast žadatele není potřeba. Peníze poslouží především na vybavení ordinace nebo na provoz ordinace. Příjemce dotace se navíc zavazuje, že ordinaci bude provozovat po dobu 5 let od obdržení dotace. 

Již jsme také vytipovali vhodné prostory, kde by mohly budoucí ordinace vzniknout. Jedná se o byty ve vlastnictví města. Vybírali jsme především byty, které jsou ideálně bezbariérové v lokalitách v docházkové vzdálenosti parkovišť či autobusových zastávek,“ uvedl znojemský místostarosta Pavel Jajtner (KDU-ČSL).

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhaslZprávy

Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhasl

Brněnskou oblohu dnes sledovaly stovky lidí. Zájem o zatmění Slunce byl tak velký, že brněnská hvězdárna během jediného dne vyprodala všech 12 tisíc speciálních brýlí. Za úkazem se lidé vydali i na Špilberk. Hrad kvůli pozorování vypnul osvětlení a nechává své brány otevřené až do noci.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook