Zdraví
ZdravíZnečištění ovzduší dopravou je v Brně alarmující. Nejvyšší hodnoty oxidu dusičitého se naměřily na zastávce Otakara Ševčíka
Z výsledků oficiálního monitoringu oxidu dusičitého v Brně přinesl několik nečekaných poznatků. Zhruba třetina z instalovaných pasivních vzorkovačů totiž naznačuje překračování limitů. Nejhůře vyšlo měření na autobusové zastávce Otakara Ševčíka, Zvonařce a na Kolišti.
ZdravíVe Fakultní nemocnici Brno jezdí zdarma elektrobus
Brněnská Fakultní nemocnice nabízí po areálu v Bohunicích bezplatnou přepravu pacientů i zaměstnanců firemním elektrobusem. Jeho pořízení stálo tři miliony korun, řekl dnes ČTK mluvčí nemocnice Pavel Žára. Autobus s kapacitou 29 míst jezdí od šesté hodiny ranní každých 20 minut, staví na devíti zastávkách.
ZdravíKraj dá pět milionů na rozšíření Hospice sv. Alžběty v Brně
Jihomoravský kraj dá na rekonstrukci Hospice sv. Alžběty v Brně a rozšíření jeho služeb pět milionů korun. Schválili to zastupitelé. Náklady na rekonstrukci a rozšíření jsou 60 až 70 milionů korun, řekl ČTK ředitel hospice Karel Kosina. Podle něj se kapacita rozšíří o 23 lůžek.
SpolečnostSLADKÉ BRNO: Dvojí kvalita potravin je tu už od 90. let. Nešidí nás Evropa, ale naši vlastní lidé, říká Havlík
Dvojí kvalita potravin. Především před květnovými volbami do Evropského parlamentu v Česku netradičně často skloňovaný pojem. Přitom jde o fenomén, ve kterém Češi žijí již více než dvě dekády, aniž by o této skutečnosti měli celá léta tušení.
ZdravíVláda škrtá dotace na péči a léčbu drogově závislých. Hrozí nárůst kriminality i nemocných virem HIV
Poprvé od devadesátých let hrozí zhroucení protidrogové politiky, nárůst kriminality i nemocných virem HIV. Stát škrtá dotace pro organizace, které poskytovaly pomoc drogově závislým. Tyto organizace tak přijdou o více než 9 milionů korun.
ZdravíÚrazová nemocnice v Brně nabídne sestřičkám třetí sdílený byt se sníženým nájemným
Sestřičky z Úrazové nemocnice v Brně dostanou k dispozici další sdílený byt. Město tak motivuje lékařský personál, sdílené byty se sníženým nájemným nabízí nemocnice jako benefity. Ke dvěma aktuálně pronajímaným tak nyní přibude ještě třetí byt.
ZdravíPacienti s neurologickými potížemi dostanou speciální náramky. Do testování se zapojila zdravotní zařízení na jižní Moravě
Pacienti, které trápí neurologické problémy či Alzheimerova nemoc, by mohli získat speciální náramky. Ty by jim mohly pomoct jejich nemoci léčit a usnadňovat strastiplný život. Město Brno přispěje na testování těchto náramků 1,5 milionu korun. Dotaci včera schválili brněnští radní, zastupitelé budou o tomto kroku rozhodovat během června.
ZdravíZáchranáři v Moravském krasu cvičili zásahy v těžkých podmínkách
Záchranné akce v obtížných nebo neobvyklých podmínkách trénovalo patnáct posádek zdravotnické záchranné služby v Moravském krasu. ČTK to řekla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.
ZdravíVIDEO: Brněnští lékaři testují světově unikátní způsob léčení zlomenin
Brněnští lékaři vyvíjí zcela jedinečné lepidlo ke spravování zlomených kostí. V kombinaci s dlahou by mohlo velmi usnadnit hojení.
ZdravíOslava narozenin se nevydařila. Poraněný muž po pádu vděčí za svůj život kolemjdoucím
Po oslavě svých narozenin skončil v nemocnici. Při cestě domů se muži nepodařilo trefit cestu, na ulici Cejl upadl a poranil si hlavu. První pomoc mu poskytli kolemjdoucí.









