středa 19. ledna 2022 Doubravka

Znojemská nemocnice dostala štědrou dotaci. Zbaví se lůžek ze sedmdesátých let

Znojemská nemocnice si bude moci dovolit investovat do nového vybavení. Přístroje za bezmála sto padesát milionů korun pořídí z dotací Ministerstva pro místní rozvoj. Pacienti tak využijí nová a pohodlnější lůžka a zdravotníkům přibydou nové pomůcky.

Koronavirová pandemie, která se podepsala také na chodu znojemské nemocnice, potvrdila, že je v zařízení zapotřebí novějších a modernějších přístrojů. Technologie jsou nyní podle zdravotníků vytíženější než jindy a často dochází k jejich nechtěným výpadkům. „Servis či oprava nese velké náklady pro nemocnici nebo často nutnost vyřazení přístrojů z užívání pro neopravitelnost,“ vysvětlila mluvčí Nemocnice Znojmo Petra Veselá.

Díky dotaci Ministerstva pro místní rozvoj v hodnotě necelých sto padesáti milionů korun se nemocnice rychleji zbaví například lůžek, která zařízení nakoupilo roku 1973 a stále jich dvě stě využívá. Průměrné stáří nemocničních postelí je ve Znojmě nyní 27,7 roku. Nové vybavení bude pohodlnější a zjednoduší manipulaci s pacientem v rámci oddělení i mezi nimi. 

Za finance z dotace si nemocnice pořídí také nové radiodiagnostické, operační a laboratorní přístroje. „Jsem opravdu rád, že naše nemocnice obdrží finance z tohoto projektu a beru to jako náš velký úspěch. Stálo za tím velké úsilí spousty lidí a ještě více práce nás nyní čeká. Investice jsou alokovány na přístrojové vybavení pro různá oddělení napříč celou nemocnicí,“ sdělil ředitel zařízení Martin Pavlík

Pacienti znojemské nemocnice využijí 266 nových lůžek, 153 moderních přístrojů a 148 zdravotnických pomůcek, které se v rámci projektu nakoupí. K vylepšení zařízení dojde mezi roky 2021 a 2023.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Nemocnice Znojmo

Štítky nemocnice, dotace, vybavení, renovace, zdravotnictví

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.