pátek 18. června 2021 Milan

Nové tůně podpoří boj proti suchu a pomůžou obojživelníkům

Na východ od Brna vznikne nové biocentrum. Sivičtí radní se rozhodli, že podpoří zadržování vody v krajině a odsouhlasili tvorbu několika vodních tůní, které mají zlepšit tamní biodiverzitu. Projekt podpoří dotací také Jihomoravský kraj.

Na místě zanešené vodní nádrže v Sivicích vzniknou čtyři nové tůně. Obec jimi podpoří biodiverzitu krajiny. Aktivitu podpoří i Jihomoravský kraj z dotačního programu Podpora boje proti suchu, vody v krajině a následná péče o zeleň. Tůně doplní také val, na kterém se mohou vyhřívat obojživelníci a nová zeleň. Už vloni se v obci rozhodli vyjiít vstříc životnímu prostředí a vysadili alej podél polní cesty. 

Nové vodní plochy vyřeší také problém s přívalovými dešti. „Několikrát do roka voda z koryta vybřežovala a zaplavovala zahrady a sklepy. Část vody jsme odklonili mimo obec a chceme jí plnit vodní tůň v biocentru. Vodu sem přivedeme příkopem podél cesty, ten však musíme upravit, opevnit a na konci osadit propustek“, doplnila starostka Marie Kousalová (KDU-ČSL). 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Obec Sivice

Štítky sivice, biodiverzita, tůně

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Josef Vyndalho

to co komunisti zkurvili svojí meliorací to budeme teď napravovat , měla by to všechno zaplatit ta zkurvená strana komunistická.....

sobota, 15. května 2021, 12:16

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.