pátek 5. března 2021 Kazimír

Migranti z Libye se vezli v podvozku kamionu bulharského řidiče

Nečekaný objev zaznamenala včera hlídka jihomoravských policistů u bývalého hraničního přechodu Lanžhot na Břeclavsku. V podvozku kamionu bulharského řidiče se ukrýval 41letý muž společně se svým 15letým parťákem. Oba cestovatelé pochází z Libye.

Co vysvětlovat budou mít vyšetřovatelům nejen oba migranti, ale také šofér z Bulharska a jeho spolujezdkyně. Policisté migranty zajistili a zjišťují okolnosti jejich cesty. Především se budou zajímat, kdy a kde se do podvozku náklaďáku dostali a zda o jejich hazardérském počínání měl 60letý bulharský řidič kamionu a jeho o čtyři roky starší spolujezdkyně jakékoliv informace,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek

Vede Afganistán 

Podle Maláška řešily v posledních dnech hlídky na jihu Moravy hned několik obdobných případů nelegální migrace. Cizinecká policie se zaměřuje převážně na frekventované úseky, kam pravidelně nasazuje vedle běžných hlídek i mobilní jednotku, která se na vyhledávání nelegálních cestovatelů specializuje. Při práci využívají různé technické vychytávky jako například detektor tlokutu srdce. 

Loni vyšetřovatelé na jihu Moravy chytili bezmála třicet cizinců. V celé republice pak skoro sto padesát. Nejvíce nelegálních cestovatelů pochází z Afghánistánu. Většina z nich pak cestovala buď na ložné ploše náklaďáku, nebo stejně jako lybijská dvojice na jeho podvozku.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto PČR

Štítky Policie, Migrace, Hranice, Lanžhot

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.