sobota 14. prosince 2019 Lýdie

Unikátní zámek ve Valticích prochází částečnou rekonstrukcí. Přibude také nový okruh prohlídek

Na valtickém zámku začaly opravy čelní fasády, lešení zakrylo nejprve takzvaný rizalit přiléhající k divadlu a francouzské zahradě. Další rekonstrukce jsou v plánu. Správa zámku například připravuje nový prohlídkový okruh v několika komnatách jižního křídla, které dosud přístupné.

Aktuální práce na rizalitu, tedy boční části stavby vystupující z linie průčelí, tvoří součást velké rekonstrukce fasády, střech a soch za 40 milionů, která potrvá 14 měsíců. Práce jsou rozděleny na třetiny - řemeslníci postupně opraví oba rizality a hlavní průčelí.

Do budoucna chystá správa státního zámku opravu východního předzámčí, kde sídlí hotel Hubertus, a to za dalších 40 milionů korun. Za šest milionů korun dokončí stavbaři střechu západního předzámčí.

Kromě velkých projektů zámek provádí také dílčí opravy. Svoji původní tmavě zelenou barvu dostávají dřevěné okenice, které nebyly udržované dlouhé desítky let. Podařilo se také zavěsit původní lustry do obou průchodů v předzámčí a dokončit osazení všech lustrů na dvoře a jízdárně. Na zámeckém dvoře vysázeli nový záhon a spustili kašnu.

Foto Zámek Valtice | Zdroj ČTK

Štítky Zámek Valtice, rekonstrukce, fasáda, prohlídkový okruh

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.