sobota 2. července 2022 Patricie

Blansko kráčí za přitažlivým náměstím se zelení a posezením

Konec nevzhledného asfaltového parkoviště na náměstí republiky, přálo si Blansko. Nyní se přání okresního města na sever od Brna stává skutečností. Do proměny veřejného prostoru v centru se vrhli stavaři, aby po úpravě vzniklo místo pro posezení se zelení.

O oživení nepříliš pohledného prostoru tvořící náměstí Republiky se v Blansku mluví delší dobu. Úpravy se týkají plochy nacházející se mezi Poduklím a již vydlážděným prostorem v jižní části náměstí, jíž dominují vodní prvky. Po skončení prací, které začaly tento týden, se místo změní. Asfalt nahradí zelené plochy. Součástí je také nové dláždění, mobiliář, osvětlení nebo úprava parkovacích míst. Jejich počet zůstane stejný. 

Úpravy čekají jeden z posledních prostorů v centru města, který je v původním neutěšeném stavu. Chceme, aby se stal pro obyvatele přívětivějším a navázal na již upravené části náměstí Republiky,“ sdělil v tiskovém hlášení blanenský starosta Jiří Crha (ODS).

Po dobu prací bude prostor oplocený, což přinese lehká omezení pro pěší. „Úpravy části náměstí Republiky by měly trvat do poloviny srpna. Náklady činí zhruba deset milionů korun,“ uvedl Michal Záboj z blanenského úřadu. 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Město Blansko

Štítky Blansko, Náměstí, Proměna, Investice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.