pátek 16. dubna 2021 Irena

Cyklista nezvládl v kopcích na Blanensku průjezd zatáčkou, vletěl do lesa a na místě zemřel

Volně pohozené kolo u silnice našli dnes ráno ležet náhodní kolemjdoucí na silnici poblíž Černovic na Blanensku. Nedaleko kola pak našli ležet i lidské tělo. Ihned zavolali pomoc, i přes dlouhou snahu o resuscitaci však devětačtyřicetiletý cyklista na místě zemřel.

Nehoda se stala v pravotočivé zatáčce v místě prudkého klesání. Cyklista nejspíš nezvládl rychlost a vylétl ze silnice. O záchranu jeho života se pak snažili jak hasiči, kteří byli na místě první, tak následně záchranáři. Marně. „Zdravotníci navázali na resuscitaci prováděnou hasiči a rozšířili péči, přes veškerou snahu se nepodařilo životní funkce pacienta obnovit," uvedl mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Podle vyšetřujících policistů neměl cyklista přilbu a jeho stařičké horské kolo nebylo v dobrém technickém stavu. „Policisté havárii dále vyšetřují. Budou zjišťovat její okolnosti i to, zda cyklista by nemohl havarovat v důsledku zdravotní indispozice," uzavřel policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Hodnocení článku je 54 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto PČR, ZZS JMK

Štítky cyklista, smrt, blanensko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Lenka Kuchařová

Tyto končiny jsou rodištěm mé matky takže to tam docela znám.Trávili jsme tam u babičky s dědou všechny zimní i letní prázdniny a opravdu u Černovic jsou docela nebezpečné zatáčky.K tomu staré kolo a žádná helma a je na problém zaděláno.Škoda zbytečného úmrtí....

čtvrtek, 23. července 2020, 22:56

Stana Beníček

Když v rychlosti 40 km v hodině praštíte hrudníkem do stromu ,je Vám přilba k ničemu.

čtvrtek, 23. července 2020, 21:54

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.