úterý 26. ledna 2021 Zora

VIDEO: Hasiči dnes museli vyjíždět k 19 nehodám, rekordní číslo způsobilo počasí

Kvůli sněhu dnes museli po celém Jihomoravském kraji vyjíždět k nehodám hasiči a policisté. Už v šest ráno vyslalo operační středisko první jednotky k haváriiím na Brněnsku a Znojemsku. Do 14. hodin zasahovali hasiči u 19 dopravních nehod, při kterých se 10 lidí zranilo.

Krom běžných silnic se havárie nevyhnuly ani dálnici D1, silnici I/50 nebo hlavní tah z Brna na Znojmo I/53. Na D1 hasiči zasahovali u převráceného kamionu, který vyjel na 176. kilometru mimo dálnici ve směru na Brno, u Holubic se střetly dvě nákladní auta a jeden z nich zůstal po nárazu mimo vozovku. 

Nejčastěji zasahovaly jednotky u nehod na Brněnsku a Znojemsku. Nehody se nevyhnuly ani frekventovaným komunikacím jako je dálnice D1, silnice I/50 nebo hlavní tah z Brna na Znojmo I/53. Na silnici I/53 Musely hasičské jednotky zasahovat u nehody hned čtyř aut. Neštěstí se nevyhlo ani přímo městu Brnu, na Křenové tady do šaliny narazilo osobní auto. 

Na D1 jsme zasahovali u převráceného kamionu, který vyjel mimo dálnici na 176. kilometru ve směru na Brno. U Holubic na Vyškovsku se na silnici I/50 střetly dva nákladní vozy. Jeden po střetu zůstal mimo vozovku. Na silnici I/53 jsme zasahovali po 8. hodině na 5. kilometru u nehody čtyř vozidel." popsal náročný den mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Na silnici 413 mezi Debelicemi a Hostěradicemi narazili hasiči na čerstvou havárii, když jeli zrovna zasahovat k jiné. Jednotka proto okamžitě přiběhla na pomoci a z jednoho z aut museli vyprostit zaklíněnou ženu, 

V počtu nehod je dnešní den rekordní, podle ststistik z roku 2019 hasiči průměrně zasahují u sedmi nabouraných aut, dnešní dopolední číslo 19 už je víc než jednou tak vysoké. 
 

Ohodnoť článek

Foto Hzs jmk

Štítky Nehody, sníh, hasiči, počasí, rekord

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.