pondělí 10. května 2021 Blažena

Vyhledávání

Nalezené články: "mokřad"

Jižní Morava bojuje proti suchu, vznikne osm set nových vodních ploch

Sucho je dlouhodobě jedním z největších problémů, kterými jihomoravský region trpí. Pomoci proti němu má osm set nových malých vodních ploch, jež zadrží jinak odtékající vodu.

Nový domov pro rostliny a živočichy, ve Vyškově vznikne mokřadní biotop

Ve Vyškově u Lulečského potoka vznikne zhruba hektarový mokřad. Pomůže zadržovat vodu v půdě a stane se domovem pro nejrůznější živočichy a rostliny. Město na záměr získalo téměř tří milionovou dotaci.

Břeclav vybuduje relaxační zónu s vodními tůněmi

Břeclav postaví nové místo pro odpočinek a relaxaci v lokalitě tzv. Pivovarského járku kolem současné Cyklosféry. V plánu je pět vodních tůní, pozorovatelna ptactva, vyhlídkové molo, naučná stezka a spousta zeleně. Město příští rok požádá o dotaci.

Znojmo vyřešilo problém s bobry, nechá je vytvořit mokřady

Znojmo přestává bojovat s bobry. Místo zamezování vylévání vody do okolních pozemků se kraj rozhodl zalévat krajinu cíleně a díky bobřímu umu vytvořit přírodní cestou mokřady. S majiteli chce jednat o koupi nebo směně.

Povodí Moravy revitalizovalo Knínický potok, vznikly na něm nové tůně a mokřady

Knínický potok prošel revitalizací, vznikly na něm nové říční oblouky, mokřady i tůně. Povodí Moravy tak přispělo ke zpomalení vody, kterou teď díky revitalizaci bude krajina lépe zadržovat. Práce na potoku trvaly půl roku.

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "mokřad"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "mokřad"

Nebyly nalezeny žádné profily.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.