čtvrtek 24. června 2021 Jan

Vyhledávání

Nalezené články: "býčí skála"

Otevírá se Býčí skála, jeskyně láká na archeologické nálezy

V červnu se již tradičně otevírá běžně nepřístupná jeskyně Býčí skála v Moravském krasu. V jeskyni, jež je součástí druhého nejdelšího jeskynního systému v České republice, provedl Jindřich Wankel před sto padesáti lety velké množství...

Brněnští vědci zkoumají mykobakterie, které přenášejí netopýři

Vědecký tým pod vedením odborníků z brněnské Mendelovy univerzity zkoumá imunitu netopýrů. Ve vzorcích netopýřího trusu, který se odebírá v českých lokacích, vyhledávají vědci mykobakterie, jež mohou při přenosu na člověka způsobit onemocnění plic.

Býčí skála se letos stala největším zimovištěm netopýrů, ukrývá jich přes tři tisíce

Jeskyně Býčí skála se od začátků sčítání stala letos poprvé největším zimovištěm netopýrů v Moravském krasu, na zimu v ní našlo úkryt téměř 3200 netopýrů. Nejvíce netopýrů dosud vždy zimovalo ve Sloupsko-šošůvských jeskyních. Uvedl to Miroslav...

Býčí skála se opět otevře turistům

pátek, 16. června 2017, 12:59Společnost

Býčí skála se opět otevře turistům

Jeskyně Býčí skála v Moravském krasu na Blanensku se následující tři víkendy opět po roce otevře turistům. Kvůli zahnízdění vzácného sokola o měsíc později. Tento víkend pořadatelé pojmou ještě v klidovém režimu.

Okolí Býčí skály se na čas uzavře kvůli hnízdění dravců

Okolí Býčí skály v Moravském krasu na Blanensku se na čas uzavře kvůli hnízdění kriticky ohrožených dravců. Tradiční zpřístupnění části jeskyně se přesune z května na červen.

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "býčí skála"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "býčí skála"

Nebyly nalezeny žádné profily.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.