Ministerstvo vnitra České republiky
SpolečnostNová radnice hostí výstavu 150 let brněnských hasičů
Brněnští profesionální hasiči dnes v podvečer slavnostně zahájili výstavu dobových historických předmětů v Křížové chodbě Nové radnice v Brně.
SpolečnostMagistrát definitivně zamítnul žádost o občanku s cedníkem
Brněnský magistrát dnes novinářům rozeslal oficiální stanovisko k zamítnutí žádosti Lukáše Nového o vydání občanského průkazu s fotografií, kde má cedník na hlavě.
Život a stylPrvní český pastafarián: Málo lidí to chápe správně
Lukáše Nového jsem kontaktoval chvíli potom, co utichla největší mediální bouře, kterou jeho částečně úspěšná snaha o získání nestandardního občanského průkazu vyvolala. Na e-maily odpovídal obvykle jednou holou větou, na konkrétním času a místě jsme se nakonec dohodli po telefonu pár minut před setkáním.
KrimiStát musí za smrt Vietnamce zaplatit milion korun
Česká republika, zastoupená ministerstvem vnitra, musí zaplatit osmnáctiletému synovi Vietnamce, který zemřel v lednu 2009 po brutálním policejním zákroku v Brně, jeden milion korun odškodného. Rozhodl o tom soudce brněnského městského soudu Jan Sedláček.









