Počasí dnes20 °C, zítra23 °C
Sobota 25. května 2024  |  Svátek má Viola
Bez reklam

Peškovi chybí peníze a hrozí mu, že nepojede GP v Brně

Motocyklovému jezdci Lukáši Peškovi reálně hrozí, že se o víkendu nepředstaví v domácí Grand Prix v Brně. Momentálně se mu totiž nepodařilo zajistit finance, které měl podle smlouvy zaplatit italskému týmu Ioda Racing za start v letošním seriálu královské kategorie MotoGP.

"Musím připustit, že je dost velká možnost, že se v Brně o víkendu vůbec nezúčastním," přiznal Pešek na dnešní tiskové konferenci. Důvodem jsou finance. "Podepsal jsem smlouvu, jejíž součástí jsou z mé strany finanční závazky, které nejsou plněny a je tak možné, že nebudu připuštěn k závodu. A musím říct, že bych to i chápal," řekl Pešek.

Neuhrazené závazky nechtěl blíže specifikovat, jen uvedl, že se jedná o značnou sumu. "Vím o tom už dlouho, protože je to po hodně dlouhé splatnosti. Klidně se mohlo stát, že bych neodjel polovinu závodů, ve kterých jsem startoval. Je to jen o trpělivosti majitele týmu. Čekal jsem to už dlouho, ale teď jsem dostal nějaké informace..." řekl Pešek, který do MotoGP nečekaně přišel letos.

O finance se mu měl starat manažer Josef Liška, Pešek ale bere problém primárně za svůj. "Pod smlouvou jsem podepsaný já, takže to nemohu házet na něj," řekl Pešek a ocenil trpělivost majitele týmu Giampiera Sacchiho. "Mohu mu jen děkovat, že jsem sem vůbec přijel a nejsem doma už půl roku," uvedl sedmadvacetiletý závodník a naznačil tak, že má finanční problémy s
plněním smlouvy prakticky od začátku sezony.

Nedostatek peněz na pokrytí smlouvy podle něj souvisí s tím, že plánovaní partneři nesplnili slovo. "Sliby v Čechách fungují velmi dobře, na tom to ztroskotalo. Bohužel se potvrdilo, co jsem říkal už dříve. Pokud nejste bohatý a nemáte svoje peníze, tak jedete vabank. Jak už jsem ale řekl, tým je hodně ohleduplný. Už dávno mi mohl říct (že končím)," uvedl Pešek.    

Kdyby o místo v MotoGP přišel před domácím závodem, byla by to smůla. Zejména pro jeho fanoušky. Sám Pešek ale fakt, že nyní mistrovství světa pokračuje v Brně, za klíčový nepovažuje. "Já ani nemohu říct, jestli si přeju v Brně jet, protože jsem v takovém stavu, že ani nevím, zda má smysl tady jet," uvedl Pešek, který v roce 2007 skončil na Masarykově okruhu třetí ve třídě do 125 ccm.

Zda se na start Grand Prix České republiky na Masarykově okruhu postaví, bude podle všeho jasno až v pátek, kdy začnou volné tréninky. "Momentálně nemám nic potvrzené, dnes jsem vše řekl jen proto, aby se v pátek někdo nedivil, že tam (na startu) nejsem," dodal.

Zdroj ČTK

Štítky Lukáš Pešek, MotoGP, finance, Brno, peníze, Grand Prix, Česko, Masarykův okruh, Josef Liška

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Peškovi chybí peníze a hrozí mu, že nepojede GP v Brně  |  Ostatní sporty  |  Sport  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.