Počasí dnes15 °C, zítra18 °C

IMOS v eurolize favorita nezaskočil

Rovnocennou partii sehrály ve středu basketbalistky IMOSu s týmem Fenerbahce. V šestém euroligovém kole držely s dosud neporaženým favoritem skupiny B krok, když v poločase prohrávaly jen o tři body a i přes nepovedenou třetí čtvrtinu na konci odcházely z hřiště s výsledkem 60:68.

Na hřišti chyběla nejen zraněná rozehrávačka Ivana Jalčová, ale i dosud nejlepší střelkyně týmu Alena Hanušová spíše jen střídala. Na lavičce navíc nebyl kvůli horečce ani hlavní trenér Jan Bobrovský. Utkání tak vedl Milan Veverka, který byl spokojen především s bojovností týmu: „Chtěl bych ocenit, jak holky bojovaly. Po taktické stránce hrál soupeř lépe než my, protože má více zkušeností. Ale když jsme byli bez ztrát a dostávali se do pozic, byli jsme vyrovnaným soupeřem. Holky si za výkon zaslouží poděkování.“

O body domácího týmu se podělila Pecková, Kašpáková, Hamilton, Vlková a Key. Pod košem vybojovala 6 míčů Jurčenková: „Snažili jsme se celou dobu bojovat. Byl to ale těžký zápas. Doma si víc věříme a hrajeme s větší houževnatostí, což bylo vidět hlavně v obraně. Jsem ráda, že i když nám třetí čtvrtina utekla, v té čtvrté jsme to dotáhly. Chtěla bych poděkovat divákům, že přišli a povzbuzovali nás.“

IMOS je po šesti utkáních na průběžné čtvrté příčce skupiny B, Fenerbahce bez prohry tabulku vede.

BK IMOS Brno – Fenerbahce Sports Club 60:68 (19:24, 16:14, 8:16, 17:14)

IMOS: Pecková 12, Kašpárková 11, Hamilton 10, Vlková 10, Key 9, Jurčenková 6

Fenerbahce: McCoughtry 14, Pondexter 13, Verameyenka 11, Yacoubou 8, Bibrzycka 7

Trestné hody: 16/11 - 16/12. Fauly: 16:15. Trojky: 3:4. Diváci: 850.

Štítky imos brno, basketbal, brno, fenerbahce, euroliga, Fenerbahçe SK, Jan Bobrovský, Alena Hanušová, Ivana Jalčová, BK IMOS Brno