středa 20. října 2021 Vendelín

IMOS hladce postoupil do semifinále Ženské basketbalové ligy

Basketbalistky brněnského IMOSu postoupily v nejkratším možném termínu do semifinále Ženské basketbalové ligy, když k předchozím dvěma výhrám přidaly ve čtvrtek třetí vítězství nad týmem Kara Trutnov v poměru 71:55. V celé sérii, která se hrála novým systémem střídání zápasů na domácím a venkovním hřišti, byl IMOS dominantním týmem a jednoznačně dostál role favorita. O medaile nejvyšší tuzemské soutěže tak bude bojovat už po jedenadvacáté, což představuje všechny ročníky ligy od založení klubu v roce 1993.

Do zápasu jsme vstoupili opět dobře, ale druhá desetiminutovka byla z naší strany velmi slabá. Trápí nás úzký kádr, když z něj vypadnou Ivana Jalčová, která má znovu bolavé lýtko, a ani Alena Hanušová nemohla příliš hrát, je to problém. Ostatní působili unaveným dojmem. Všechny jsem ale upozorňoval, že ten poslední krok bývá velmi těžký,“ hodnotil utkání trenér IMOSu Jan Bobrovský a k celé sérii dodal: „Předvedli jsme vynikající výkon v Trutnově, doma naopak špatnou hru. Může být ale výhodou, že jsme to i tak zvládli ve třech zápasech. Cestování po Česku je nyní velice problematické, takže zajíždět opět do Trutnova by bylo pro nás tristní.“

„Byl to velmi pomalý zápas, ve smyslu, že jsme se jím musely hodně prokousávat, ale vyhrály jsme, a to je důležité. Trochu na nás dolehlo i to, že jsme hrály předevčírem. Vstupy do zápasů jsme měly tam i nyní dobré, ale poté se hra zpomalí, a je to hodně těžké. Vedeme, ale pak se náš náskok ztenčí - to je něco, co bychom neměly soupeřkám dovolovoat,“ řekla po utkání jeho nejlepší hráčka Ashley Key, která zaznamenala pětadvacet bodů. Druhou nejlepší střelkyní IMOSu byla s osmnácti body Tereza Pecková následována třináctibodovou střelkyní Veronikou Vlkovou.

Na semifinálové soupeřky si hráčky IMOSu musí ještě počkat, termín utkání je však již známý. Hraje se v úterý patnáctého dubna od šesti hodin večer v hale Rosnička.

BK IMOS Brno – Kara Trutnov 71:55 (23:17, 17:17, 13:8, 18:13)

IMOS: Key 25, Pecková 18, Vlková 13, Hanušová 7, Jurčenková 6, Kašpárková 2.

Trutnov: Ovsíková 13, Nováková a Pazderová 10, Russell 8, Hindráková 6, Johnson 4.

Štítky basketbal, žbl, imos, basket

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.