Počasí dnes17 °C, zítra20 °C

Házenkáři potvrdili, že se jim doma daří a porazili Duklu

Po více než měsíční přestávce vyplněné mistrovstvím Evropy pokračovala svým 17. kolem házenkářská Triglav extraliga. Brno v důležitém souboji dvou týmů ze středu tabulky zvítězilo nad pražskou Duklou 26:24 a vystřídalo svého soupeře na páté příčce.

Brno se letos může spolehnout hlavně na své domácí zápasy, ve kterých v této sezoně zatím získalo většinu svých bodů. V úvodu to ale na další vítězství nevypadalo. Dukla těžila ze své taktiky hry na protiútoky a brzy se dostala do vedení 3:7. Ještě do přestávky se ale domácí vzchopili a skóre srovnali.

Druhý poločas byl velmi vyrovnaný a oba týmy se držely na dostřel jedné branky. Až deset minut před koncem se Brno dostalo do slibného třígólového náskoku 22:19, které už si pohlídalo i díky tomu, že Dukla v závěru nedokázala využít dvojnásobnou početní výhodu. Brno se nakonec mohlo radovat z dalšího domácího vítězství po výsledku 26:24.

Další domácí extraligový zápas čeká Brněnské 8. února. Od 17 hodin na hale Vodova přivítají v důležitém souboji o první šestku Frýdek-Místek.

Handball KP Brno - HC Dukla Praha 26:24 (12:12)

Nejvíce branek: Hajčman 6/4, Hubáček a Vermiřovský po 4 - Mráz 8/2, Kotrč a Šůstek po 5. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 3/3 - 5/3. Vyloučení: 4:7. Diváci: 650

Sestavy:
Handball KP Brno: Bavlnka, Štolcar – Pernička, Hubáček, J. Musil, Zima, Hajčman, Dostalík, Mičola, Veřmiřovský, T. Musil, Koubek, Kubis, Hanták. Trenér: Jan Hegar
HC Dukla Praha: Petržala, Rangl – Kern, Kastner, Sviták, Mráz, Piskač, Kotrč, Polášek, Rams, Syřínek, Šůstek, Bělohlav. Trenér: Pavel Pauza Rozhodčí: Jiří Opava, Pavel Válek, D: Pavel Nesvadba.