Buldoci zvítězili v Pardubicích a odstřihli je z boje o play off

Florbalisté Bulldogs Brno se v rámci 19. kola florbalové AutoCont extraligy představili na hřišti desátých Pardubic, přímého konkurenta v boji o play off. Velmi důležité utkání nakonec Buldoci zvládli a po výsledku 4:7 si připsali důležité tři body. Po dnešním zápase Buldoci stále drží osmou příčku, desáté Pardubice na ně ztrácejí tři kola před koncem ligy osm bodů.

Úvod utkání se nesl v nervózním tempu. Oba týmy si uvědomovaly jeho důležitost. Skóre načal zásahem z deváté minuty kapitán Brna Petr Kadlec, jenž těžil ze svého důrazu před brankou. Domácí odpověděli vzápětí. V desáté minutě srovnal Krajcigr, o minutu později pak Pardubice do vedení poslal Zozulák. Buldoci však na konci první třetiny gólem do šatny vyrovnali zásluhou Ondráčka.

Druhá třetina byla na góly chudší. O jediný zásah v této části se postaral v sedmatřicáté minutě skvělým průnikem brněnský Juhaňák, který nedal svým zakončením pod horní tyčku domácímu brankáři šanci. O co naopak nouze nebyla, byly důrazné osobní souboje. Hráči si na hřišti nedarovali ani centimetr.

Hned na začátku třetí části zvyšoval na 4:2 pro Brno střelou do horního růžku Veselý. Pardubičtí ovšem dvěma slepenými góly krátce nato stav utkání srovnali a výsledek byl opět otevřený. Zápas se v této fázi utkání začínal stávat stále více záležitostí ostrých faulů a tvrdé hry. Svědčí o tom udělená červená karta pro domácího obránce Šťastného za hrubý faul. Brno ale ukázalo velkou herní a psychickou vyspělost, když důležitý a vyhecovaný zápas opět převrátilo na svou stranu brankami Ondráčka, Koutného a Bauera. Brno na úplném konci utkání ještě dvakrát nastřelilo tyč prázdné branky, konečný stav 4:7 se ale již neměnil.

Sokol Pardubice - itelligence Bulldogs Brno 4:7 (2:2, 0:1, 2:4)

Branky a nahrávky: 10. Krajcigr (Raiter), 11. Zozulák (Burian), 43. Raiter (Šťastný), 44. Krigovský (Brychta) – 9. Kadlec (Coufal), 20. Ondráček (Veselý), 37. Juhaňák (Bauer), 41. Veselý (Ondráček), 46. Ondráček (Koutný), 52. Koutný, 54. Bauer (Juhaňák)

Sestavy:
Sokol Pardubice: Levínský (Pipek) – Raiter, Vaculík, Šťastný, Janeček, Brychta, Zozulák, Teichman, Lisa, Bahník, Dlesk, Filip, Burian, Jelínek, Krajcigr, Chmelař, Ďopan, Krigovský, Formánek
itelligence Bulldogs Brno: Kejík (Kuhn) – Kadlec, Jalový, Kočí, Fuchs, Coufal, Juhaňák, Zítko, Koutný, Komenda, Mendrek, Sládeček, Grich, Pexa, Bauer, Veselý, Ondráček, Jakůbek

Střely: 46:25