pondělí 8. srpna 2022 Soběslav

Brněnský hasič vyhrál další prestižní soutěž kulturistů

Tři zlaté medaile získal brněnský profesionální hasič Radek Málek na vrcholné světové soutěži v kulturistice INBA Natural Olympia v USA.

Na nejprestižnějším světovém klání v naturální kulturistice v nevadskému Renu vybojoval Málek zlaté medaile v otevřené soutěži a v kategorii Masters1.

Třetí zlatou medaili získal za celkové absolutní vítězství. Skvělým výsledkem si současně vybojoval právo startu v příštím ročníku této světové soutěže.

Příslušník Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje tak dosáhl na dosud nejvyšší ocenění své sportovní kariéry. Málek, který je držitelem řady titulů z republikových i mezinárodních soutěží, letos kromě jiného zvítězil na mistrovství ČR, Evropy i světa.

Tři zlaté medaile, z toho dvě v kulturistice a jednu v silovém trojboji, vybojoval také na Světových hrách hasičů v australském Sydney.

Třiačtyřicetiletý Radek Málek je již dvacet let profesionálním hasičem. Sportovní kariéru rozvíjí při službě ve směně na brněnské požární stanici v Lidické ulici.

Naturální kulturistice, to je kulturistice bez anabolických steroidů, růstových hormonů a jiných dopingových látek, se věnuje od svých 14 let. Provozuje také vysokohorskou turistiku a cyklistiku.

Napsal Jiří Nováček, Mediafax

Štítky Radek Málek, hasič, kulturista, vítěz

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.