pondělí 1. června 2020 Laura

Jihomoravští skauti vyhráli celostátní závod

Jihomoravský kraj v celostátním kole Svojsíkova závodu, který o uplynulém víkendu hostil Příbor, reprezentovali dívčí družina Pocem a zopakuj to z Jedovnic a chlapecká družina Vlci z Křtin. Zatímco dívky skončily na šestém místě, křtinští Vlci svou kategorii vyhráli.

Zápolit ve skautské praxi přijelo na 28 družin. Každá z nich musela nejdříve úspěšně absolvovat postupové krajské kolu. „Na závodníky čekalo mnoho úkolů, kde jsme například lezením po skalách prověřovali jejich fyzickou zdatnost, jízda na pramicích testovala jejich zručnost. Samozřejmostí byla zdravověda, šifry nebo také otázky na historii Česka a našeho skautingu,“ popisuje velitel závodu Kryštof Hyvnar. 

Kromě zápolení na soutěžní trati čekal na soutěžní hlídky také modul přežití. „Skupinky společně s doprovodem, který na ně z důvodu bezpečnosti dohlížel, odešly na jeden den do lesa, kde měly pobýt a přenocovat. Zároveň dostaly kilo masa, které si měly vlastními silami uvařit a najíst se,“ uvedl velitel Hyvnar. Právě doprovody skupinek po skončení pobytu hodnotili, jak si soutěžící v lese vedli. 

Podle organizátorů měl celý závod hladký průběh. „U skautů a skautek mě překvapovala dobrá nálada, která tu i přes nepřízeň počasí celou dobu panovala,“ dodal spokojeně Hyvnar.

Z jihomoravského kola, kde se v červnu utkalo takřka 40 soutěžních hlídek z celého kraje, postupuje vždy jedna nejlepší chlapecká a dívčí skupina do celostátního kola. Stejným způsobem se z ostatních krajů rekrutují další soutěžící.

Autor: Michal Rapco

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.