neděle 26. září 2021 Andrea

Karlos Vémola nesplnil váhový limit a přišel o pás šampiona Oktagonu

Přední český MMA bojovník Karlos Vémola nesplnil váhový limit před sobotním titulovým zápasem s Milanem Ďatelinkou a přišel o pás šampiona české organizace Oktagon ve střední váhové kategorii do 84 kilogramů. Souboj Vémola - Ďatelinka se přesto v Brně dnes uskuteční a bude vrcholem galavečera. Pás si odnese pouze slovenský vyzyvatel.

Zatímco Ďatelinka váhový limit bez problémů splnil, Vémola jej o 0,6 kg překročil. A lékaři mu s ohledem na obavy o jeho zdraví následně zakázali pokoušet se o další úpravu váhy.

„Došlo k situaci, která se už v historii MMA stala, ale dala by se napočítat na prstech jedné ruky. Karlos jde zítra jen superfight s Ďatelinkou, a pokud Ďatelinka zvítězí, stane se šampionem střední váhy Oktagonu,“ uvedl promotér organizace Ondřej Novotný na sociálních sítích s tím, že Vémola titul včera okamžitě podle pravidel ztratil.

I kdyby zítra vyhrál, už není šampionem organizace. Karlos zítra bojuje pouze o čest, slávu a také o dost ztenčené peníze,“ sdělil.

V akci bude Pudilová

Druhým vrcholem akce v brněnské Zoner Bobyhall bude zápas přední české MMA bojovnice Lucie Pudilové, která na poslední chvíli nahradila na covid-19 pozitivně testovanou Polku Martu Waliczekovou a utká se s Maiju Suotamaovou z Finska.

Jsem furt připravená. Do zápasu jdu po těžkém tréninku, ale to nevadí, cítím se dobře a jsem v top formě,“ řekla Pudilová, která se představila na minulé akci Oktagonu na konci ledna.

Koukla jsem na ni, vím, co od ní očekávat. Samozřejmě, že vždy můžete prohrát, ale v tom nehraje roli, že jsme vzala zápas na poslední chvíli. Mám ráda velké výzvy, na to se vždy namotivuji,“ uvedla k souboji se severskou zápasnicí jediná Češka, které se prosadila do světové organizace UFC.

Ohodnoť článek

Autoři

Štítky Karlos, Terminátor, Brno, Oktagon, Pudilová

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.