Počasí dnes10 °C, zítra10 °C

Volejbalisté v prvních zápasech play off dvakrát prohráli s Libercem

Volejbalisté Brna neuspěli ani v jednom z prvních dvou zápasů čtvrtfinálové série play off na půdě Liberce. Dukla tak potvrdila roli favorita a v sérii se ujala vedení 2:0. Domácí zápasy Brňané odehrají v neděli a v pondělí. V nich se budou se v snažit odvrátit brzké vyřazení.

Do prvního utkání série, hraného ve středu, vstoupil vítěz základní části, Dukla Liberec, velmi suverénním způsobem. Brnu v prvních dvou setech nepovolil téměř nic, z čehož pramenila vysoká skóre 25:17 a 25:18 ve prospěch Liberce. Domácí poté zvládli i závěrečnou sadu, ve které i přes problémy v koncovce dovedli zápas do vítězného konce výsledkem 26:24.

1. zápas čtvrtfinálové série play off:

Liberec - Brno 3:0 (17, 18, 24)

Nejvíce bodů: Hadrava 14, Hýský a Leikep po 10 - Katona 15, Zmrhal 9, Mlčuch 8.

Do druhého zápasu Liberec vstoupil o poznání vlažněji a i díky tomu dokázali hráči Brna získat první set  25:21. Od druhého setu už to byla ale opět ta stejná Dukla, která v základní části demolovala své soupeře, třetí set dokonce vyhrála rozdílem 13 bodů a i tento zápas nakonec vyhrála a přidala tak kýžený druhý bod séreie.

Brno bude tudíž stát v neděli a v pondělí před velmi těžkým úkolem. Bude se muset pokusit rozjetý Liberec přibrzdit a vyrovnat stav série.

2. zápas čtvrtfinálové série play off:

Liberec - Brno 3:1 (-21, 18, 12, 22)

Nejvíce bodů: Hadrava 24, Hýský 13, Beer a Leikep po 11 - Katona 14, Zmrhal 13, Rychecký 11. Stav série: 2:0.

Štítky volejbal, uniqa extraliga, Brno, benátky, volejbal brno, play off, Liberec, volejbalista, Dukla Liberec