Počasí dnes10 °C, zítra8 °C

V sobotu hrají volejbalistky v Brně baráž o ME

V roli jednoznačných favoritek vstoupí české volejbalistky v sobotu do barážové odvety o postup na mistrovství Evropy proti Rumunsku.

V uplynulých deseti letech se reprezentace utkala s Rumunkami čtyřikrát a vždy vyhrála. První duel baráže minulou sobotu v Craiově vyhrály české volejbalistky 3:0. S domácím týmem měly vážnější problém pouze v poslední sadě, kterou vyhrály 27:25.

Italský trenér české reprezentace Carlo Parisi byl v Craiově spokojen s výkonem svých svěřenkyň v úvodních dvou setech. "Zásluhou úspěšné obrany na síti jsme Rumunky nepustili na naši polovinu. Ve třetím setu jsme však udělali několik zbytečných chyb. Soupeřky několikrát ubránily naše útočnice, a proto jsme třetí set rozhodli až v dramatické koncovce," uvedl
na webu volejbalového svazu.

"Rozhodně nemůžeme přistoupit k odvetě s tím, že je rozhodnuto. Naše cesta na mistrovství Evropy vede přes vítězství v Brně, soupeřky si nemůžeme dovolit podcenit. Rumunky ukázaly, že v takovém případě mohou být nebezpečné. Zlatý set bych v Brně rozhodně hrát nechtěl," dodal Parisi.

Zápas se hraje v sobotu od 20:00 v Brně, přímý přenos vysílá ČT Sport. Diváci mají vstup zdarma.

Mistrovství Evropy se uskuteční v září v Německu a ve Švýcarsku. Pokud český tým v Brně uspěje, narazí ve skupině D ve Schwerinu na obhájkyně titulu ze Srbska, Polsko a Bulharsko. O účast na turnaji bojují ještě Slovensko s Běloruskem a Francie s Ukrajinou. Slovenky i Francouzky první utkání na soupeřově půdě prohrály.

Zdroj: ČTK

Štítky volejbal, ženy, baráž, Rumunsko, Brno, mistrovství Evropy, volejbalista, Volejbal Brno, Carlo Parisi, Craiova, Německo, Evropa, Francie