Počasí dnes10 °C, zítra8 °C
Sobota 20. dubna 2024  |  Svátek má Marcela
Bez reklam

Hokejisté Komety začali ve vedru přípravu na ledě

Jedenáct přípravných zápasů, z toho osm v rámci European Trophy, odehrají před startem extraligy hokejisté Komety Brno, kteří dnes v podvečer zahájili na ledě přípravu na novou sezonu. Po čtyřtýdenní dovolené měl trenér Vladimír Kýhos k dispozici kompletní tým.

I když oficiálně začala příprava až dnes, většina hráčů využívala už v minulém týdnu možnost volných tréninků na ledě. "Na některých to bylo vidět. V minulém týdnu si vyzkoušeli nové brusle a trénink jim už nedělal problémy. Ti, co přišli dnes poprvé, toho měli brzy dost," uvedl Kýhos. Posteskl si zároveň, jak se současné horko projevilo na kvalitě ledu, který už po půlhodině nebyl dobrý.

Plnou přípravu začne Kometa od středy. V pondělí a úterý ještě čekají hráče fyzické testy a jen jedna tréninková fáze na ledě.

"Už jsem se na první trénink těšil. A vůbec mi nevadí, že jsem v dnešním horkém dni nebyl u vody. Dovolené jsem si užil dost," poznamenala nová útočná posila Libor Pivko.

"Do prvního přípravného zápasu potřebujeme ještě něco natrénovat. Teprve potom se budeme věnovat taktice," konstatoval Kýhos, kterému vedle asistentů Karla Berana a Martina Pešouta pomáhal v letní přípravě ještě kanadský kondiční kouč Normand Lacombe, jenž bude pokračovat v práci v Brně po svém příletu 25. srpna. "Jeho pojetí přípravy bylo zaměřeno na sílu a určitě klukům něco dalo," řekl o spolupráci Kýhos.

Zdroj ČTK

Štítky Kometa, hokej, příprava na ledě, Brno, HC Kometa Brno, Vladimír Kýhos, European Trophy, hokejista, trénink, Libor Pivko, Normand Lacombe, Karel Beran

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Hokejisté Komety začali ve vedru přípravu na ledě  |  Hokej  |  Sport  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.