Hokejisté Komety prohráli na ledě karlovarské Energie

Karlovy Vary porazily v předposledním duelu skupiny play out brněnskou Kometu 5:3. Rozhodující byla druhá třetina, ve které domácí dvěma góly během 57 sekund odskočili soupeři a získali tak tři důležité body v boji o záchranu.

Karlovy Vary šly do vedení v 7. minutě, kdy se do úniku dostal Jan Košťál, který svou šanci proměnil. Za tři minuty vyrovnával brněnský Jakub Svoboda a tak i skončila první třetina.

Ve druhé části se nejprve prosadil František Skladaný a 57 sekund po něm zvyšoval Lukáš Pech už na 3:1. Ve 32. minutě snížil na rozdíl jedné branky Vilém Burian, do konce druhé části ale domácí znovu Kometě odskočili na rozdíl dvou gólů po trefě Jiřího Drtiny.

Ve třetím dějství využili Karlovarští přesilovou hru, ve které se prosadil Petr Kumstát. Ve 44. minutě upravil skóre na konečných 2:5 z pohledu brněnských hokejistů Jan Hruška

Poslední duel této sezóny čeká Kometu ve čtvrtek 21. března od 18 hodin proti Liberci.

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 5:3 (1:1 3:1 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Košťál (Vachovec, Drtina), 28. Skladaný (Prošek, Skuhravý), 29. Pech (Parýzek), 39. Drtina (Pohl), 41. Kumstát (Pech, Zaťovič) – 10. J. Svoboda (Holec), 32. Burian (T. Svoboda), 44. Hruška (J. Svoboda, T. Svoboda). Rozhodčí: Hodek, Jeřábek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 2:4 navíc Vachovec (KVA) 5+20 za úder hlavou. Využití: 1:1. Diváci: 3182.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Parýzek, J. Látal, Drtina, Gulaši, Gründling, Prošek - Koblasa, Vachovec, Vlach, Skladaný, Zaťovič, Pech, Košťál, Skuhravý, Bicek, Kumstát, Pohl, Doležal, Zucker. Trenér Richard Žemlička.

HC Kometa Brno: Falter - Žižka, Kováčik, Dujsík, Valach, Krejčiřík, Švrček, M. Hruška, Malec – Erat, Holec, Zohorna, Raška, T. Svoboda, Burian, Lušňák, Němec, J. Svoboda, Wasserbauer, Mrázek. Trenér Vladimír Kýhos.

Štítky HC Kometa Brno, HC Energie Karlovy Vary, play out, Tipsport extraliga, Jakub Svoboda, Lukáš Pech, Jiří Drtina, František Skladaný, Jan Košťál, Vilém Burian, Petr Kumstát, Jan Hruška