čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Hokejisté Brna zahájili letní přípravu bez osmi hráčů

Bez osmi hráčů základního kádru z uplynulé sezony zahájili hokejisté Komety Brno letní přípravu pod vedením hlavního kouče Vladimíra Kýhose. Z týmu odešli obránci Radim Bičánek, Tomáš Malec, Jan Švrček a útočníci Roman Erat a Róbert Petrovický.

Na tréninku chyběl také Radek Dlouhý, o jehož další budoucnosti vedení klubu jedná. Brankář Jiří Trvaj a útočník Jakub Koreis mají individuální plány. „Koreis má při běhání problémy se zánětem kolenních šlach a Trvaj požádal o samostatnou přípravu,“ řekl Kýhos.

Z nových hráčů je zatím jistý pouze návrat obránce Michala Kempného z hostování ve Slavii Praha. Další posily odtajní Kometa až 7. května.

„Měli jsme zájem hlavně o setrvání Malce, který se ale rozhodl odejít a uzavřel smlouvu jinde. Eratovo další působení padlo po novém nařízení, že musí být v každém extraligovém týmu povinně mladíci,“ uvedl kouč.

První etapa letní přípravy potrvá čtyři týdny. Potom Kýhos uvažuje o týdenním tréninku mimo Brno. „K moři to nebude, roli hrají i finance. Ale například můžeme jet do jižních Čech a sjet si třeba Otavu. Cílem je, aby byl tým chvíli pospolu mimo Brno, kde má každý hodně povinností,“ uvedl. Místo silniční cyklistiky naordinoval svým svěřencům spinning.

V programu bude vedle her a posilovny také rehabilitace a jednou týdně plavání. Letní přípravu završí hokejisté Komety koncem června. Dva týdny dostanou volno, další dva týdny se budou připravovat individuálně.

„Extraliga začíná až v polovině září. Proto na led vyjedeme až koncem července,“ uvedl Kýhos. Brno plánuje sehrát jedenáct přípravných utkání, z toho osm zápasů v European Trophy.

Zdroj: ČTK
Foto: Tomáš Čekal, www.hc-kometa.cz

Štítky HC Kometa Brno, letní příprava, lední hokej

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.