pondělí 2. srpna 2021 Gustav

Obránce Mozík Kometu neposílí, klub opouští z rodinných důvodů

Pouhé tři týdny trvalo angažmá v reprezentačního obránce a bývalého extraligového šampiona s Plzní Vojtěcha Mozíka v Brně. Osmadvacetiletý hokejový obránce oznámil, že v klubu nebude pokračovat z rodinných důvodů. Kometa o odchodu rodáka z Prahy informovala na svém webu.

Dojíždění do Brna bohužel nepřipadá v úvahu, protože potřebuji být nablízku své rodině, která má zázemí v Praze. Zároveň bych chtěl požádat média o pochopení, že celou věc nebudeme více komentovat,“ uvedl Mozík.

Od příchodu Mozíka si v Brně hodně slibovali. Hlavní trenér Komety Jiří Kalous plánoval zadáka využívat ve všech herních situacích. Naposledy nastupoval Mozík v KHL za čínský Kunlun. Odchovanec Mladé Boleslavi má rovněž zkušenosti ze švédské nejvyšší soutěže za Färjestad, reprezentace nebo NHL, kde nastoupil do sedmi zápasů v dresu New Jersey Devils. Většinu času v zámoří však urostlý bek strávil na farmě ďáblů v Albany. V Česku působil například v Plzni nebo Mladé Boleslavi. 

„Je nám samozřejmě líto, že Vojta v Kometě nebude pokračovat, ale jeho důvody naprosto chápeme a akceptujeme. Přejeme celé jeho rodině, aby všechno dobře dopadlo. Z pohledu Komety to pro nás znamená, že budeme nadále jednat o příchodu dalšího špičkového obránce,“ sdělil  Kalous.

Ohodnoť článek

Foto Twitter/Kunlun Red Star

Štítky Kometa, Brno, Hokej, Extraliga, Mozík

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.