Počasí dnes10 °C, zítra10 °C

Zbrojovka neuspěla v Jablonci, po přestávce dvakrát inkasovala

Jablonečtí fotbalisté zvítězili po gólech Zoubeleho a Čížka nad brněnskou Zbrojovkou dvougólovým rozdílem. Severočeši si tři body připsali naprosto zaslouženě, Brno totiž za celých devadesát minut nevymyslelo téměř nic.

Domácí mužstvo bylo od úvodních minut aktivnějším celkem a už ve 4. minutě za brankářem hostí zvonila po střele Beneše tyč. Podruhé se konstrukce brněnské branky rozezvonila minutu před pauzou, kdy do břevna hlavičkoval Pázler.

V aktivitě pokračoval Jablonec i po přestávce a odměnou mu byla vedoucí trefa. Jablonský poslal před bránu přízemní centr, který Doležal vyrazil jen před sebe, kde stál Lukáš Zoubele, jenž elegantní patičkou poslal míč do sítě.

Definitivně rozhodnuto bylo v 89. minutě. Tomáš Čížek dostal ideální křižný pas za obranu a nikým nehlídaný domácí útočník upravil na konečných 2:0 pro Jablonec.

FK Baumit Jablonec – FC Zbrojovka Brno 2:0 (0:0)

Branky: 62. Zoubele, 89. Čížek. ŽK: 2:3 (Piták, Kopic - Sus, Pernica, Přerovský). Rozhodčí: Ardeleánu - Štěrba, Mokrusch. Diváci: 2058.

Jablonec: Valeš - Rossi, Beneš, Novák, Jablonský (72. Eliáš) - Zoubele, Kopic, Loučka, Vaněk (60. Piták) - Čížek, Pázler (54. Hubník). Trenér Václav Kotal.

Zbrojovka: Doležal I. - Husár, Pernica, Hyčka, Brabec - Lutonský (13. Kunc), Glaser (66. Přerovský), Sus, Zavadil - Škoda, Halaška (62. Traore). Trenér Petr Čuhel.

Štítky Gambrinus liga, FC Zbrojovka Brno, FK Baumit Jablonec, 18.kolo, HC Kometa Brno, Lukáš Zoubele, Tomáš Čížek, HC Škoda Plzeň, Václav Kotal, Petr Čuhel