neděle 17. listopadu 2019 Mahulena

Tomáš Rosický dnes ukončil fotbalovou kariéru

Jeden z nejlepších českých fotbalistů všech dob – Tomáš Rosický – ukončil profesionální kariéru. Dnes to oznámil v Praze na mimořádné tiskové konferenci.

osický skončil s fotbalem v 37 letech. Během kariéry hrál jen za tři kluby – AC Sparta Praha, Arsenal Londýn a Borussia Dortmund. Malý Mozart, jak se mu přezdívalo, nejdéle hrál v Anglii, kde vydržel 10 let. Za českou reprezentaci odehrál 105 zápasů.

„Je to pro mě strašně těžké. Už to došlo do bodu, že jsem si uvědomil, že je konec. Nebylo to spontánní rozhodnutí. Nejsem impulzivní člověk, ale když už se o něčem rozhodnu, tak za tím stojím. Takže i kdyby se mě někdo snažil přesvědčit o opaku, tak by neuspěl,“ řekl mimo jiné Rosický na tiskové konferenci.

„Když jsem sem jel, vzal jsem si i krabici cukroví, takže jsem svým způsobem začal nový život bez restrikcí,“ prohodil dále s úsměvem a dodal, že bude rád vzpomínat na angažmá v Arsenalu, kde ho koučoval Arsène Wenger. „Jeho styl hry jsem si absolutně užíval. Když jednou čuchnete k anglickému fotbalu, tak už nechcete jít zpět. Každému bych přál zažít to, když vás tam lidi mají rádi. Zážitky mám z Anglie famózní.“

Rosický spadá historicky mezi nejlepší české fotbalisty a právem se stal legendou. Za jeho kousky na hřišti mu patří velké DÍKY! 
 

Autoři | Foto tomas-rosicky.eu

Štítky Tomáš Rosický, Rosa, Malý Mozart, konec kariéry

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.