Počasí dnes22 °C, zítra25 °C

Zbrojovka prohrála v Chrudimi a nevyhrála ani třetí zápas na jaře. Vyškov už není první

Fotbalisté Dukly v 19. kole druhé ligy v pražském derby udolali doma Viktorii Žižkov z penalty v závěru 1:0. Tým z Julisky využil zaváhání dosud vedoucího týmu tabulky Vyškova a posunul se o dva body do čela soutěže. Naopak největší předsezonní favorit Zbrojovka Brno prohrála v Chrudimi 1:3 a na jaře ani ve třetím zápase nezvítězila.

Dukla se dostala do čela tabulky poprvé od 8. kola, po němž se dělila o vedení s Vyškovem. Svěřenci trenéra Petra Rady podruhé za sebou zvítězili 1:0 díky penaltě v závěru. Proti jednomu z nováčků soutěže ze Žižkova měla Dukla trvalou převahu, ale dlouho se jí nedařilo ve finální fázi. Až v 80. minutě sudí Petřík za zákrok na střídajícího Zeronika nařídil pokutový kop a zimní posila Hora stejně jako před týdnem ve Varnsdorfu z penalty nezaváhal.

Brno v Chrudimi prodloužilo své výsledkové trápení a na plný bodový zisk čeká už čtyři kola. Zbrojovka ztrácí na vedoucí Duklu, která drží jediné přímé postupové místo, už 10 bodů. Chrudimští na jaře poprvé skórovali a brněnský tým v tabulce bodově dotáhli.

Za Východočechy se dvakrát prosadil Langhamer, který nejprve v 15. minutě otevřel skóre po centru na přední tyči a v 79. minutě gólem na 3:1 definitivně zlomil odpor favorita. Předtím krátce po pauze překonal brněnského brankáře i Látal, na průběžných 2:1 chvíli nato snížil z opakované střely hostující Potočný.

Chrudim - Zbrojovka Brno 3:1 (1:0)

Branky: 15. a 79. Langhamer, 48. Látal - 53. Potočný. Rozhodčí: Hocek - Ratajová, Kotalík. ŽK: Kesner - Hamza, Potočný, Hellebrand. Diváci: 1360.