Počasí dnes22 °C, zítra25 °C

Brno zvládlo duel s posledním a má čtvrtou výhru v řadě. Vyškov překvapivě ztratil

Fotbalisté brněnské Zbrojovky jsou ve formě. Před reprezentační pauzou si doma poradili v osmém kole s posledním Varnsdorfem 1:0 díky brance Romana Potočného. Brno se díky výhře posunulo na pátou příčku. Na první Vyškov, který dnes překvapivě prohrál v Chrudimi, a pražskou Duklu ztrácí bod. Pražané pro změnu zaváhali doma s Líšní, když pouze remizovali 0:0.

Zbrojovka Brno - Varnsdorf 1:0 (0:0)

Branka: 67. Potočný.
Rozhodčí:  Rouček - Arnošt, Cichra.
ŽK: Šural, Jambor - Kubista. Diváci: 2555.

První prohra

Fotbalisté Vyškova v osmém kole druhé ligy v Chrudimi ztratili poločasové vedení, prohráli 1:2 a poprvé v sezoně nebodovali. Moravský tým přesto dál vede tabulku společně s pražskou Duklou.

Vyškovští v první půli ustáli šance domácích a ve 42. minutě je poslal do vedení Kanakimana. Chrudimské mužstvo ale po změně stran skóre otočilo. V 50. minutě vyrovnal Huf šestým gólem v druholigovém ročníku a útočník hostující z Pardubic hned za čtyři minuty asistoval u vítězné trefy Langhamera. Východočeši doma vyhráli podruhé za sebou a jsou devátí.

Chrudim - Vyškov 2:1 (0:1)

Branky: 50. Huf, 54. Langhamer - 42. Kanakimana.
Rozhodčí: Krejsa - Šimáček, Vyhnanovský.
ŽK: Toml, Novotný, Kesner, Kronďák (trenér) - Ramathan, Lahodný, Vintr, Diallo, Němeček, Kameník (trenér), Josl (kondiční trenér). Diváci: 1052.

Pražané zaváhali

Pražská Dukla na Julisce pouze remizovala 0:0 s Líšní a má nyní stejné skóre jako Vyškov.

Dukla - Líšeň 0:0

Rozhodčí: Radina - Slavíček, Ježek.
ŽK: Peterka - Veselý, Otrísal, Valachovič (asistent trenéra). Diváci: 1009.