Počasí dnes25 °C, zítra24 °C
Pondělí 29. dubna 2024  |  Svátek má Robert

Zbrojovka selhala s Táborskem a prohloubila krizi. První výhru slaví Líšeň

, aktualizováno 5. srpna 2023, 21:36

Fotbalisté brněnské Zbrojovky prožívají mizerný start do druhé ligy. Favorit soutěže ve čtvrtém kole prohrál 1:2 na půdě Táborska, zapsal druhou prohru v řadě a krčí se se čtyřmi body ve spodní části tabulky. Domácí se se další výhrou vyhoupli do čela ligy i díky zaváhání Vyškova, který pouze remizoval ve Vlašimi. Naopak první vítězství v ročníku získali fotbalisté Líšně, když si na svém stadionu poradili 2:0 s Příbramí.

Táborsko prožívá nečekaně povedený vstup do sezony. Jihočeský celek vedl nad Brnem už ve třetí minutě. V 74. minutě Zbrojovka srovnala, ale za chvíli rozhodl z pravé strany domácí Plachý. Brněnský tým po sestupu nadále tápe a ze čtyř kol pouze jednou zvítězil. Na vedoucí příčku tabulky, která jako jediná znamená přímý postup mezi elitu, ztrácí Zbrojovka coby největší favorit soutěže už propastných osm bodů.

Po třech výhrách poprvé přišel o body Vyškov. Ve Vlašimi hned od úvodu musel po penaltě domácích dotahovat a nakonec mohl být rád za remízu, o které rozhodl ve čtvrté minutě nastavení Metsoko. Vyškovští ztrácejí z druhého místa tabulky dva body na Táborsko. Vlašimští i ve čtvrtém duelu v sezoně hráli nerozhodně a potvrdili pozici remízového "krále".

Po dvou výhrách za sebou neuspěla Příbram, která prohrála na stadionu Líšně. Vítězný gól dal ve 13. minutě zpoza vápna Matocha. Brněnský celek poprvé v sezoně vyhrál a dostal se mezi sedmičku mužstev ze středu tabulky, která mají na kontě čtyři body. Po divoké remíze 3:3 mezi ně patří i Opava a Žižkov. Pražský nováček ve Slezsku ještě v 62. minutě prohrával 0:3, ale poté proměnil penaltu Voltr a v závěru srovnali střídající Jirásek a Sixta.

Táborsko - Brno 2:1 (1:0)
Branky: 3. Zeman, 79. Plachý - 74. Texl. Rozhodčí: Kotala - Kotík, Bureš. ŽK: Bláha, Varačka - Granečný, Řezníček. Diváci: 1052
Líšeň - Příbram 2:0 (0:1)
Branky: 13. Matocha, 73. Mezera. Rozhodčí: Vokoun, Arnošt, Černoevič. ŽK: 67. Mezera – 31. Jahić. Diváci:
Vlašim - Vyškov 1:1 (1:0)
Branky: 3. Singhateh – 90+4. Metsoko. Rozhodčí: Trska, Machač, Pečenka. ŽK 73. Singhateh, 82. Hyský, 90+3. Biegon – 38. Lahodný, 90+2. Vintr