Počasí dnes22 °C, zítra24 °C

Zbrojovka otočila zápas v Olomouci a slaví první výhru. Ligu vede Vyškov

, aktualizováno 30. července 2023, 19:30

Fotbalisté brněnské Zbrojovky zapsali první výhru ve druhé lize. Ve druhém kole zvítězili Brňané na hřišti Olomouce B 2:1, když utkaní otočili brankami Řezníčka a Potočného. Druhou výhru v řadě získal Vyškov, který už v pátek vyloupil pražskou Duklu 4:2, což Hanáky katapultovalo do čela soutěže. Naopak Líšeň před domácími fandy padla s jihlavskou Vysočinou a na první vítězství zatím čeká.

Brno po úvodní domácí remíze 1:1 s Vlašimí muselo dotahovat i proti olomoucké rezervě, kterou v sedmé minutě po úniku poslal do vedení Muritala, jeden ze čtyř nigerijských hráčů domácího mužstva v utkání. Stejně jako před týdnem vyrovnal Řezníček, druhý nejlepší střelec minulé prvoligové sezony, a v 66. minutě dokonal obrat Potočný. Zbrojovka vyhrála na stadionu olomouckého „béčka“ 2:1 a poprvé po sestupu z nejvyšší soutěže naplno bodovala.

Olomouc B - Brno 1:2 (1:1)

Branky: 7. Muritala - 30. Řezníček, 66. Potočný.
Rozhodčí: Opočenský - Dobrovolný, Šafránková.
ŽK: Potočný, Jambor (oba Brno). Diváci: 735.

Líšeň bez bodu

Líšeň poslal proti Vysočině do vedení Vandas, ale v závěru úvodního dějství srovnal Fila. Po necelé hodině hry vystřelil hostům vítězství turecký obránce Tombul. Také minulý týden Jihlava zvítězila nad Opavou 2:1, naopak brněnský celek remizoval s Chrudimí bez branek.

Líšeň - Jihlava 1:2 (1:1)

Branky: 14. Vandas - 44. Fila, 58. Tombul.
Rozhodčí: Křepský - Kůrovec.
ŽK: Jeřábek - Lacko. Diváci: 658.

Bílý balet překvapil

Skóre duelu Dukla - Vyškov otevřel už ve třetí minutě premiérovou trefou v Česku tožský útočník Metsoko. Ve 20. minutě zareagoval domácí Moulis, ještě do pauzy ale vrátil Vyškovu vedení Štěpánek. Po změně stran přidal Metsoko svou druhou branku a po Peterkově snížení uzavřel skóre v nastavení Bayo. Dukla nenavázala na výhru z úvodního kola ani na triumfy z obou vzájemných duelů v minulé sezoně.

Dukla Praha - Vyškov 2:4 (1:2)

Branky: 20. Moulis, 65. Peterka - 3. a 52. Metsoko, 44. Štěpánek, 90.+1 Bayo.
Rozhodčí: Adámková - Dohnálek, Líkař.
ŽK: Peterka, Hašek, Rada (trenér) - Ramathan, Bayo, Lahodný, Jícha, Kameník (trenér). Diváci: 902.

Hodnocení článku je 94 %. Ohodnoť článek i Ty!