Řezníček odvrátil blamáž na úvod druhé ligy. Brno doma remizovalo s Vlašimí

Fotbalisté brněnské Zbrojovky vstoupili do nového ročníku druhé ligy rozpačitě. Brňané v domácím prostředí pouze remizovali s Vlašimí 1:1. Hosté navíc byli blízko výhře. Jenže Brno, na které z tribuny dohlíželi noví investoři, zásluhou Řezníčka vyrovnalo. Další branky i přes šance na obou stranách už nepadly, a tak si oba týmy body rozdělily.

Úvodní poločas nenabídl mnoho šancí. Branek se dočkali diváci v Králově Poli až na ve druhé půli. Středočeši šli do vedení hry díky přesnému lobu gambijského útočníka Ebrima Singhateha, který překonal brankáře Berkovec. Zaskočení Brňané se nakonec zmohli na vyrovnání. O trefu se postaral pohotovým zakončením kanonýr Řezníček. Velkou šanci pohrdl následně brněnský Hladík. V závěru pak mohli slavit hráči Vlašimi. Přímý kop ale vyboxoval brankář Berkovec.

Brno - Vlašim 1:1 (0:0)
Branky: 79. Řezníček - 60. Singhateh. Rozhodčí: Křepský - Žurovec, Lakomý. ŽK: Toml, Potočný - Kulhánek. Diváci: 3018.

Body má Vyškov i Líšeň

Do druhé ligy vstoupily o víkendu i další dva jihomoravské celky. Vyškov si doma poradil s Příbramí, když v nastaveném šance rozradostnil stadion v Drnovicích Touré a rozhodl o výhře Jihomoravanů 2:1. První body má na kontě i Líšeň, jež remizovala 0:0 v Chrudimi.

Vyškov - Příbram 2:1 (1:0)
Branky: 27. Souaré, 90.+2 Touré - 52. Wágner. Rozhodčí: Krejsa - Hádek, Šafránková. ŽK: Lahodný, Mafwenta, Ilko - Fišl, Dudl, Matoušek. Diváci: 860.

Chrudim - Líšeň 0:0
Rozhodčí: Zaoral - Hurych, Dohnálek. ŽK: Míka - Černín, Matocha. Diváci: 1065.