neděle 23. ledna 2022 Zdeněk

Fotbalová Zbrojovka zahájila přípravu na ligu. Chyběl Zavadil i posily

Fotbalisté brněnské Zbrojovky jsou zpátky v práci. Dnes zahájili zimní přípravu na jarní část ligy. Trenérovi Dostálkovi se hlásili na prvním tréninku téměř všichni členové užšího kádru, ze kterého chyběl pouze záložník Pavel Zavadil, jenž se připojí k týmu v nejbližších dnech. V nejbližší době chtějí v Brně přivést do mužstva nové posily.

V kabině brněnské Zbrojovky se toho příliš přes zhruba měsíční přestávku neudálo. K mužstvo se zatím nepřipojily žádné zvučné posily. Dostálek se tak musel spokojit převážně staronovými tvářemi, mezi které patří navrátilci z hostování David Jambor, Claude Lhotecký nebo Marek Mach, kterým chce dát šanci v přípravě. Novou akvizicí tak byl pouze brankář Jakub Šiman, jenž naposledy chytal v Příbrami. O jeho dalším působení v dresu Zbrojovky se aktuálně jedná. Plzeňský odchovanec má kontě tak třináct ligových startů a mohl by soupeřit o post jedničky s Martin Berkovcem.

V řešení je hostování Jirky Flodera, v jehož případě je pro nás stěžejní, aby během jara pravidelně chytal,“ nastínil Dostálek.

Po podzimní části národní ligy, v níž Brno nasbíralo 38 bodů a o deset bodů vede tabulku, opustil tým Daniel Kosek, jemuž skončilo hostování, a Lukáš Kryštůfek, který se po zranění připravuje s B týmem. 

Zavadil chce hrát a posily neprozradíme 

Na tréninkové jednotce se neobjevil kapitán mužstva a nejstarší hráč ligy, třiačtyřicetiletý záložník Pavel Zavadil, jenž doléčuje zranění. Dostálek počítá, že se zkušený hráč připojí v nejbližších dnech. Naopak další z podzimních marodů Jakub Šural už se zapojil. Trénoval také Jan Štěrba, jehož další budoucnost v klubu je aktuálně v jednání. Pro nemoc scházel Pragr, individuální režim pak měli Moravec a Jambor, který se v závěru podzimu ve Vyškově zranil.

Brno, které má jednoznačný cíl, postoupit zpět do elitní soutěže, chce doplnit kádr o nová jména. Trenér Dostálek ale možné posily i s ohledem na aktuální jednání nechce prozrazovat. „Postupně by se kádr měl ještě měnit, především směrem dovnitř, byť konkrétní jména ještě zatím prozradit nemohu," dodal Dostálek.

Hodnocení článku je 68 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto FCZ Brno

Štítky Zbrojovka, Brno, Národní liga, Posily, Zavadil

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.