Počasí dnes17 °C, zítra20 °C

Nováček z Líšně vybojoval svůj první bod v druhé nejvyšší fotbalové lize. Pokořil i návštěvnický rekord

V nové sezóně druhé nejvyšší fotbalové ligy má Brno hned dva zástupce. Vedle Zbrojovky se do Fortuna Národní ligy v posledních kolech MFL hrdinsky probojovala také Líšeň. První domácí zápas s Varnsdorfem sledovalo v brněnské městské části rekordních 1542 diváků, Líšeň nakonec vybojovala bod za remízu 2:2.

Nováček přitom v utkání dvakrát vedl. Skóre otevřel už v 7. minutě domácí David Krška. Odpověď přišla záhy. Ve 28. minutě vyrovnal hostující Jakub Barac. Do kabin šla Líšeň opět s jednogólovým náskokem - ve 38. minutě se trefil Elekana.

Druhá velká hrubka domácích v zápase však zařídila v 51. minutě Varnsdorfu vyrovnání a po většinu zápasu pak tahali líšeňští za kratší konec. Za remízu tak mohou děkovat především brankáři Vítkovi.

V dalším kole zavítá 27. července Líšeň na hřiště východočeské Chrudimi.

SK Líšeň - FK Varnsdorf 2:2

Poločas: 2:1. Branky: 7. Krška, 37. Reteno – 28. Barac, 51. Breda. Rozhodčí: Vojkovský – Flimmel, Leška. Delegáti: Mikel, Kozel. ŽK: Jeřábek, Minařík – Bláha.

Diváci: 1542.

Líšeň: Vítek – Jeřábek, Hlavica, Čermák – Fall – Reteno (67.Rolinek), Málek (52. Minárčík), Minařík, Krška (76. Fila) – Machálek, Hladík. Trenér Machálek.

Varnsdorf: Samoel – Kazda (89. D. Novák), Richter, Houser, Rudzan – Bláha – Rudnickij (79. Šimon), Breda (71. Ondráček), Kocourek, Barac – Micovčák. Trenér Oulehla.

Foto SK Líšeň

Štítky SK Líšeň, druhá liga, premiéra, rekord, Varnsdorf, remíza, Líšeň, FK Varnsdorf, FC Zbrojovka Brno, fotbalová liga, Jakub Barac, David Krška, Chrudim

Nováček z Líšně vybojoval svůj první bod v druhé nejvyšší fotbalové lize. Pokořil i návštěvnický rekord  |  Fotbal  |  Sport  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje