pátek 15. ledna 2021 Alice

Čeští futsalisté prohráli s Kazachstánem a o postup na světový šampionát se porvou v baráži s Chorvatskem

Česká futsalová reprezentace v Brně poprvé prohrála. Po dvou úspěšných zápasech kvalifikační skupiny na Mistrovství světa v Litvě Češi nestačili na Kazachstán, kterému podlehli vysoko 5:2. Naděje na šampionát stále žijí, Češi však musí v baráži porazit Chorvaty.

Kazaši vyhráli rozdílem třídy

Česká repre vstoupila do zápasu tragicky. Svěřenci Tomáše Neumanna prakticky nedokázali rozehrát a Brazilci v barvách Kazachstánu je snadno trestali. Zářil především hráč Era-packu Chrudim Douglas Junior, který v zápase zaznamenal hattrick. Dvě trefy přidal jeho krajan z původní vlasti Taynan. Mamutí podíl měl na výhře také další hráč s brazilskými kořeny - fantasticky chytající brankář Kazachstánu Huguita, který je považován za nejlepšího brankáře futsalového světa.

„Kazaši mají v týmu hráče s brazilskými kořeny, jsou to hráči světové třídy," svěřil se po zápase český trenér Tomáš Neumann. Prohru v důležitém zápase bere na sebe. „Sestříhal jsem klukům to, co umějí jejich nejlepší hráči a oni si možná řekli, že to se bránit nedá, a proto ten začátek tak vypadal. Byla to moje chyba," litoval po zápase český trenér. 

Češi vyzvou silné Chorvaty

Češi nyní vyzvou v baráži o postup na světový šampionát v Litvě Chorvaty. Utkání se odehraje nejprve 9. dubna v Chorvatsku, na 12. je pak v plánu odveta na české půdě. A jak naznačuje sám Neumann, půjde o ještě větší výzvu než bylo utkání s Kazchstánem. „Chorvatsko má nyní úžasnou futsalovou generaci a je možná lepší než Kazachstán. Hrát s nimi bude extrémně náročné,," uzavřel trenér.

Ohodnoť článek

Foto Ivana Hošková / Futsal FIFA - Česká republika

Štítky futsal, kvalifikace, euro, reprezentace, kazachstán, prohra

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.