neděle 27. září 2020 Jonáš

Brněnským sportovcem roku je pošesté lezec Adam Ondra

Během čtvrtečního večera se vyhlašovali brněnští sportovci roku, sportovní kolektivy i sportovní akce tohoto roku. Třetí byl dráhový cyklista Tomáš Bábek, druhý brokový střelec Jan Lipták a titul sportovce roku už pošesté převzal lezec Adam Ondra.

Adam Ondra sbírá tituly ve světě i v Evropě

Podle hodnocení Akademie brněnského sportu je i pošesté nejlepším brněnským sportovcem lezec Adam Ondra. Dlouhodobě patří k nejlepším lezcům světa a letos získal titul mistra světa i Evropy v lezení na obtížnost. Druhé místo získal brokový střelec na trap, taktéž mistr Evropy, Jan Lipták a třetí dráhový cyklista Tomáš Bábek. 

„Mé velké uznání patří všem sportovcům, kteří pro obdivuhodné sportovní výkony obětují opravdu mnoho životního úsilí. Děkuji všem sportovcům, kteří hrdě reprezentují Brno a Českou republiku,“ ocenila výkony zúčastněných brněnská primátorka Markéta Vaňková. 

Brněnští střelci mají šanci zúčastnit se i olympiády

V kategorii sportovních kolektivů získali první místo střelci Komety Brno, kteří patří mezi nejlepší kluby na světě se třemi kvalifikačními místy na letní olympijské hry v roce 2020. Následují je hokejisté Komety a dráhoví cyklisté Dukly Brno. 

Mezi mládeží byl prvním místem oceněn Kanoe klub Spoj Brno, druhým baseballisti SK Draci Brno a třetím atletický klub Olymp Brno.

Sportovní akcí roku je MotoGP

Ocenění sbírali i sportovci do dvacet let. První byla kanoistka Gabriela Satková, dvojnásobně mistryně světa a nová mistryně Evropy. Následoval ji šestnáctiletý, extraligový hokejista Stanislav Svozil a střelkyně Zina Hrdličková. Nejlepším veteránským sportovcem nad padesát let je Rudolf Šmerda. Mezi handocapovanými triumfoval cyklista Ivo Koblasa.

„Sportovními akcemi roku byly vyhlášeny v tomto pořadí MotoGP, extraligová utkání hokejové Komety Brno a největší běžecký závod na Jižní Moravě ČSOB Vokolo priglu 2019. Sport a sportovní událostí patří v Brně k nejvyšším prioritám,“ dodává brněnský radní  Jaroslav Suchý.

Atler Vladimír Malý a cyklisté Jiří Pokorný a Milan Puzrla se stali novými členy sportovní síně slávy města Brna. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto MPB

Štítky sportovec roku, Brno, Adam Ondra, lezec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.