St 12. 8. 2026Klára
Společnost

FOTO + VIDEO: V Mahenově divadle hořely kulisy. Evakuováno bylo 580 lidí

Oondrejsteiger1 minuta čtení20. 5. 2016, 10:43
Foto: Jirka Kafka Havránek
Foto: Jirka Kafka Havránek · Foto: Jirka Kafka Havránek

V dnešních dopoledních hodinách došlo k požáru kulis uskladněných za Mahenovým divadlem. Podle mluvčího hasičů se požár podařilo rychle dostat pod kontrolu a zabránit tak jeho rozšíření. Tři osoby se nadýchaly jedovatého kouře.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů. Ti ve spolupráci s policí evakuovali divadlo a uzavřeli Dvořákovu ulici.

Podle mluvčího hasičů Jiřího Mikošky byl požár sice menšího rozsahu, ale dým vnikl do divadla, kde muselo být evakuováno 580 osob. "Většinu z nich tvořili děti, které byly na představení," uvedl Mikoška. Několik osob se nadýchalo jedovatého dýmu. Byly mezi nimi tři zasahující policisté a jeden zaměstnanec divadla. 

"Musíme zjistit, jak moc jsou kulisy poškozené. Některé pravděpodobně budeme muset nechat znovu vyrobit," řekl ředitel Národního divadla Brno Martin Glaser. Škoda se odhaduje na 250 000 Kč.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhaslZprávy

Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhasl

Brněnskou oblohu dnes sledovaly stovky lidí. Zájem o zatmění Slunce byl tak velký, že brněnská hvězdárna během jediného dne vyprodala všech 12 tisíc speciálních brýlí. Za úkazem se lidé vydali i na Špilberk. Hrad kvůli pozorování vypnul osvětlení a nechává své brány otevřené až do noci.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook