St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Tříkrálová sbírka: Lidé věnovali rekordních 22 milionů

RRedakce2 minuty čtení8. 2. 2016, 9:31
Foto: Brno.cz
Foto: Brno.cz · Foto: Brno.cz

Rekordních 22,3 milionu korun vynesla letos v Jihomoravském kraji a části Kraje Vysočina Tříkrálová sbírka. Pořádá ji každoročně Charita České republiky.

Je to o 1,3 milionu více než loni a také nejvíc v historii,“ zdůraznila po vyhodnocení všech příspěvků mluvčí Diecézní charity Brno Diana Tuyet-Lan Kosinová.

Dvoutýdenní sbírka se uskutečnila v první půli ledna a tříkráloví koledníci zavítali také na brněnskou radnici.

V brněnské diecézi využijí prostředky mimo jiné ve prospěch centra služeb pro lidi bez domova na Bratislavské ulici a na podporu odborného sociálního a právního poradenství pro osoby v krizi na tř. Kpt. Jaroše.

Prostředky také pomohou půjčovně kompenzačních a zdravotnických pomůcek na Žižkově ulici a podpoří tréninkovou Kavárnu Anděl pro lidi s lehkým postižením na Gorkého a ve prospěch dalších zařízení Charity ČR, včetně Domova pokojného stáří Kamenná a Domova sv. Anežky, odkud jsou i snímky.

Kde peníze pomohou

Obnos bude rozdělen podle předem daného klíče:

Téměř dvě třetiny (65 %) z obnosu, který byl vykoledován v oblasti místní Charity, se do regionu opět vrátí, aby podpořil některé z místních projektů, jako je například rozšíření Domova pro matky s dětmi v tísni v Hodoníně nebo úhrada školních obědů pro děti z chudých rodin na Znojemsku.

Dalších 15 % výnosu sbírky připadá na projekty diecézních charit, 10 % výnosu sbírky je věnováno na humanitární pomoc a rozvojovou spolupráci v zahraničí (např. na pomoc dětem v Peru, Bolívii, Paraguayi a Ekvádoru v rámci projektu Adopce na dálku; z výtěžku je rovněž sestaven krizový fond pro řešení nenadálých humanitárních krizí), 5 % procent výnosu sbírky připadá na podporu projektů Charity Česká republika a zbylých 5 % výnosu pokryje v souladu se zákonem režii sbírky.

Letos probíhala koleda s více než dvacet jedna tisíci pokladničkami, tedy o téměř tisíc více než loni,“ říká hlavní koordinátor Tříkrálové sbírky Marek Navrátil. „Všem koledníkům a vedoucím skupinek děkujeme, protože bez nich by se tato úspěšná akce nemohla uskutečnit.“

Zdroj: Brno.cz, Charita.cz

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhaslZprávy

Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhasl

Brněnskou oblohu dnes sledovaly stovky lidí. Zájem o zatmění Slunce byl tak velký, že brněnská hvězdárna během jediného dne vyprodala všech 12 tisíc speciálních brýlí. Za úkazem se lidé vydali i na Špilberk. Hrad kvůli pozorování vypnul osvětlení a nechává své brány otevřené až do noci.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook