Čt 13. 8. 2026Alena
Společnost

Prodejci na Zelném trhu bude letos fungovat v novém konceptu

RRedakce3 minuty čtení14. 1. 2016, 9:46
Zelný trh
Zelný trh

Nový koncept pro fungování tradičního tržiště na Zelném trhu v centru Brna připravila pro letošní rok městská část Brno-střed. Výběr prodejců vychází ze změny v pohledu na celou problematiku provozu tržiště, kdy byly zohledněny zkušenosti radnice z loňského roku a akcí pořádaných jejím kulturním a vzdělávacím střediskem.

To má zkušenosti s pořádáním farmářských trhů na Římském náměstí a několika ročníků jednorázových trhů na náměstí Svobody (Velikonoční slavnosti, Festival v centru dění, U jednoho stolu). Svou roli sehrály  též ohlasy z akce Advent na Zelňáku a skutečnost, že na Zelném trhu bude  fungovat krytá městská tržnice. 

V konceptu letošního ročníku pokračujeme v tom, co se osvědčilo v loňském roce. Průzkum provedený Fakultou sociálních studií na tržišti potvrdil, že nakupující opravdu preferují místní potraviny a nákupy od místních zemědělců," uvedla Mgr. Jasna Flamiková, místostarostka městské části Brno-střed. 

Tržiště bude nově rozčleněno do několika sekcí, kde návštěvníci najdou jak zemědělské producenty - tedy místní zemědělce, obchodníky s ovocem a zeleninou, ale nově také prodejce  farmářských produktů (uzeniny, zákusky, pečivo, mléčné výrobky apod.). Své zastoupení zde najdou i prodejci řemeslných výrobků," dodala místostarostka.

Nabízený sortiment bude město postupně rozšiřovat tak, aby celé místo fungovalo jako velký potravinový a farmářský trh. Inspirací pro tento koncept byl jak provedený průzkum spokojenosti s fungováním tržiště, který si radnice v závěru sezóny nechala zpracovat, tak kulatý stůl odborníků, uspořádaný radnicí městské části Brno-střed.

Podstatnou myšlenkou nového pojetí tržiště je, aby prostor Zelného trhu byl jednak  atraktivním místem pro nakupující a zároveň působivým  tematicky zaměřeným  celkem, což by se týkalo i jednorázových akcí, jako např. jarmarky, slavnosti, trhy anebo  gastronomické festivaly.

Novou podobu provozu tradičního tržiště na Zelném trhu  schválila Rada městské části Brno-střed na svém zasedání v pondělí 11. ledna. Tržiště v nové podobě zahájí svůj provoz 1. března s provozní dobou v pracovní dny od 6:00 do 18:00 hod., v sobotu pak od 6:00 do 14:00 hod. Prodávat se bude do 12. listopadu, poté se prostor tržiště začne chystat na Adventní trhy. Kapacita tržiště zůstává stejná jako v minulosti, je tedy možné využít více než 100 prodejních míst.

Prodejci se mohou už v okamžiku, kdy podávají přihlášky, seznámit s kompletní dokumentací (včetně vzorové smlouvy). Všechny dokumenty budou mj. k dispozici na webových stránkách Úřadu městské části Brno-střed a na webu (v době jeho zprovoznění) www.trhynazelnaku.cz .

Tisková zpráva

 

 

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhaslZprávy

Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhasl

Brněnskou oblohu dnes sledovaly stovky lidí. Zájem o zatmění Slunce byl tak velký, že brněnská hvězdárna během jediného dne vyprodala všech 12 tisíc speciálních brýlí. Za úkazem se lidé vydali i na Špilberk. Hrad kvůli pozorování vypnul osvětlení a nechává své brány otevřené až do noci.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook